МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС стартують роботи з повірки АСКРО

29.07.2019 | 14:48

 

 

На Южно-Українській АЕС 1 серпня стартують роботи з щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС.

 

«Процес повірки розраховано на місяць і виконується поетапно, - конкретизує виконання робіт начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Андрій Гришан. - Це дозволить продовжити безперервне спостереження за станом радіаційної обстановки на промисловому майданчику енергокомплексу та в зоні спостереження атомної станції у період повірки. Під час першого етапу необхідно підтвердити придатність до подальшої експлуатації блоків детектування, встановлених у Южноукраїнську, Новоселівці, Акмечетських ставках, Кузнецовому, Івановці, Костантинівці, Бузькому та в Олександрівці».

 

Повірку проводить ДП «Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації». Для її виконання блоки детектування демонтуються і доставляються на майданчик атомної станції.

 

З 1 по 30 серпня на ЮУАЕС буде проведено також планову Держповірку вимірювачів радіаційного фону ВРФ-02, встановлених у населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження атомної станції. Для її виконання вимірювачі, розташовані на штатних місцях у населених пунктах Костантинівка, Благодатне, Новокрасне, Арбузинка, Полянка, Агрономія, Жовтневе та Доманівка будуть зняті та доставлені на підприємство. Після перевірки всі блоки детектування повернуть на штатні місця, про що буде повідомлено додатково.

 

*Повірка - обов'язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності виконуваних вимірювань.

 

версія для друку