МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС пройшли наради ремонтного і оперативного персоналу

12.07.2019 | 11:31

 

 

На Южно-Українській АЕС 10 липня пройшли наради ремонтного і оперативного персоналу. У їх перебігу підбили підсумки роботи за перше півріччя 2019 року, проаналізували хід ремонтної кампанії, заслухали інформацію про роботу Енергоатому в умовах нової моделі енергоринку. Участь в обох нарадах взяли директор з кадрів і соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр та голова профспілкової організації НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич.

 

У першому півріччі 2019 року на Южно-Українському енергокомплексі вироблено 9 мільярдів 797 мільйонів кіловат-годин електроенергії, що склало 101,1% планового завдання. Виконано планово-попереджувальний ремонт (ППР) енергоблока №2. Завдяки злагодженій роботі термін ППР вдалось скоротити на 21 добу, що дозволило виробити додаткові 257,4 млн  кВт-год. електроенергії. При цьому усі заплановані роботи з реконструкції і модернізації виконано у повному обсязі. Наразі ремонтні роботи тривають на енергоблоці №3. Він був зупинений 16 травня на ППР тривалістю 186 діб. За цей час планується виконати низку робіт, спрямованих на продовження строку експлуатації енергоблока. Наймасштабніші серед них – заміна конденсатора турбіни, модернізація системи радіаційного контролю, реконструкція обладнання другого каналу системи безпеки з модернізацією управляючої системи безпеки, а також заміна контрольно-розподільчих пристроїв 0,4 кВ, трансформаторів власних потреб, кабельних ліній тощо. «На 56 добу ремонту ми повністю розібрали реактор, вивантажили активну зону, вивезли відпрацьоване паливо, провели корозійне обстеження парогенераторів, працюємо на турбінному обладнанні», - доповів учасникам ремонтної наради заступник головного інженера ЮУАЕС Анатолій Ілатовський. Він також наголосив, що майбутній ППР енергоблока №1 пересікається у часі з тривалою ремонтною кампанією третього енергоблока. Тож персоналу доведеться мобілізувати зусилля. 

 

Високі показники роботи колективу експлуатаційників ЮУАЕС були відзначені на традиційній нараді оперативного персоналу. За звітний період не сталось жодних порушень у роботі енергоблоків та нещасних випадків. Зріс критерій ефективної взаємодії. Цього разу навіть не змогли визначити кращу зміну з культури безпеки. За показниками щоденного оцінювання лідирують одразу три наскрізних зміни.

 

Учасникам обох нарад була доведена інформація про функціонування нового ринку електроенергії в Україні. Відповідний закон вступив в силу з 01.07.2019. На НАЕК «Енергоатом» покладені соціальні зобов’язання. 90% електроенергії компанія має реалізувати за фіксованою ціною, і лише 10% продавати на вільному ринку. Наприклад, у липні ДП «НАЕК «Енергоатом» було відпущено 5 млрд 537 млн кВт-год. електроенергії. При цьому гарантованому покупцю продано 4 млрд 144,8 млн кВт-год. (75 %) за ціною 56,67 коп. (для забезпечення населення) та 828,8 млн кВт-год. (15%) - операторам систем розподілу і передачі, тобто Укренерго (для компенсації технологічних витрат) за такою ж ціною. Решту, 563,4 млн кВт-год. (10%)  реалізували на вільному ринку по 1 грн 62 коп., таким чином, середня ціна електроенергії склала 71,4 коп. за кВт-год.

 

«В умовах нового енергоринку надзвичайно важлива планова стабільна робота, - наголосив генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. - Сьогодні за аварійною заявкою виведено в ремонт енергоблок №1 ЗАЕС. Електроенергія, яку мав виробити цей енергоблок, вже продана. НАЕК «Енергоатом», щоб компенсувати недовиробіток, необхідно купувати електроенергію на балансуючому ринку за ціною, що складатиме близько 2 гривень. А це величезні збитки для компанії. Тож розумієте, наскільки важливе відповідальне ставлення як до ремонту, так і до експлуатації обладнання».

 

 «Ми лише вчимось працювати в умовах нового ринку електроенергії. Проте позитивні тенденції вже помітні. І це дозволяє нам з оптимізмом дивитись у майбутнє, - продовжив тему голова профкому НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич. - Ми проаналізуємо статистику, щоб визначитись, яким фінансовим ресурсом зможемо оперувати, щоб виконати ті соціальні зобов’язання, які не були передбачені в тарифі на електричну енергію. По-перше, це питання заробітної плати та організація корпоративного медичного страхування персоналу компанії».

 

Олексій Лич зазначив, що для стабільного функціонування атомної енергетики і її розвитку необхідні розуміння та підтримка на державному рівні. Понад 3 роки атомники чекали ухвалення Закону 3131, який дозволив реалізувати працівникам квартири у зведених новобудовах, 23 рази цей законопроект виносився на засідання Верховної Ради. Зараз ще вісім законопроектів стосовно поточної діяльності НАЕК «Енергоатом», що були підтримані профільними комітетами, знаходяться у Верховній Раді. Людей, які б розумілись на цих питаннях і лобіювали їх, наразі немає. «Нинішні вибори до Верховної Ради – реальний шанс змінити ситуацію. На виборчих округах, де розташовані АЕС серед різноманіття кандидатів балотуються люди, які розуміються на проблемах атомної енергетики. Прошу звернути на це увагу», - зазначив Олексій Лич.

 

 

версія для друку