МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Ташлицькій ГАЕС стартував планово-попереджувальний ремонт гідроагрегату №2

05.07.2019 | 12:00

 

 

На Ташлицькій ГАЕС 18 червня стартував планово-попереджувальний ремонт гідроагрегату №2. Відповідно до графіка, він триватиме до 16 серпня. Така тривалість обумовлена виконанням капітального ремонту трансформатора, який проводиться вперше.

 

«Поточний ремонт самого агрегату займає невеликий період часу – 22 доби. Однак, паралельно у нас заплановано капітальний ремонт блочного трансформатора другого гідроагрегату. Він проводиться вперше за 13 років експлуатації. Минулого року за допомогою представників заводу-виробника «Запорізький трансформаторний завод» ми провели обстеження трансформатора і отримали низку рекомендацій. Зокрема, виконати певні заходи щодо покращення його стану та параметрів», - розповів головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу Сергій Музиченко.

 

Ремонт трансформатора виконує місцева підрядна організація «Управління механізованих робіт» у тандемі з фахівцями одеської фірми «Черноморенергоспецмонтаж». Шеф-контроль здійснюють спеціалісти компанії-виробника «Запорізький трансформаторний завод». Долучилися до процесу і представники електричного цеху Южно-Української АЕС.

 

Крім  цього, нового для южноукраїнських гідроенергетиків напрямку, триває відновлення самого гідроагрегату: його генератора, турбіни та допоміжного обладнання. Зокрема, роботи проводяться на запірній арматурі, вентиляційному та насосному устаткуванні. Виконує їх давній та надійний партнер  підприємства - приватне акціонерне товариство «Дніпро – Спецгідромонтаж».       

 

Паралельно лагодять також системи релейного захисту та автоматики. Частину зазначених робіт на Ташлицькій ГАЕС здійснюють власними силами, а до таких специфічних, як релейний захист і автоматика генератора, блочного трансформатора  ВРП-330 підключили львівське ТОВ «Енерго-Буд-Монтаж».  «На сьогодні якихось несподіванок під час розкриття обладнання ми не побачили. Цей факт дозволяє нам сподіватися на те, що з ремонту ми вийдемо, як мінімум, у визначені строки або ж навіть з їх випередженням», - підкреслив Сергій Музиченко.

 

версія для друку