МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС триває заміна конденсатора енергоблока №3

03.07.2019 | 16:18

 

 

На енергоблоці №3 ЮУАЕС тривають роботи з заміни конденсатора турбіни. Це одна з основних робіт, яка визначає термін ремонтної кампанії.  Вона є унікальною, оскільки вперше виконується на турбогенераторі підвального типу з швидкохідною турбіною.

 

Заміна конденсаторів здійснюється згідно з планом дій щодо підвищення надійності парогенераторів і конденсаторів турбоустановок атомних станцій, затвердженим компанією «Енергоатом» на 2014-2020 роки. На енергоблоках №1 і №2 ЮУАЕС конденсатори замінили протягом 2016-2018 років. Це підвищило надійність роботи обладнання та надало можливість збільшити потужність енергоблоків. На черзі - третій южноукраїнський «мільйонник». Для демонтажу старого і встановлення нового обладнання довелось розібрати стінові панелі машинної зали, звільнити транспортні шляхи від трубопроводів та інших систем.

 

«Наразі триває розкріплення конденсатора на нульовій і мінусовій відмітках. Конденсатозбірник ми вже розкріпили, демонтували водяні камери першого і другого корпусів, приступили до третього і четвертого. Одночасно від’єднуємо корпус від скидних патрубків. Зняли частину трубопроводів та обладнання на шляху переміщення модулів,- зазначає заступник начальника турбінного цеху №2 з ремонту Євген Чорнозубенко. – Особливої уваги потребують лінзові зсувні компенсатори, які стоять на транспортному шляху. Це надзвичайно важливе у безпековому сенсі обладнання. Нам необхідно дуже обережно його демонтувати. Для цього будуть споруджені спеціальні стапелі. Компенсатори зафіксують у певному положенні, зріжуть з паропроводів, а після заміни конденсатора вварять назад. Ось така конструктивна особливість нашого турбогенератора».

 

Розпочати вивезення демонтованих частин конденсатора за межі машинної зали планують 12 липня. Для цього підготували спеціальні портали, встановили направляючі рейки. Ними ж заводитимуть нові модулі. Наразі їх укрупнюють (зварюють по два) на новоствореному монтажному майданчику. З 16 парних модулів вже з’єднано 13. Доставляти модулі з монтажного майданчика до порталів будуть за допомогою автокрана вантажопідйомністю 140 тон і довжиною стріли 63 метри.

Ремонтні роботи виконуються згідно з графіком. Поставка нового обладнання здійснена на 100%.То ж ніяких перепон, щоб вкластись у 171 добу, відведену на заміну конденсатора, южноукраїнські атомники не бачать.

 

 

 

версія для друку