МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Досліджуються перспективи розвитку ринку скрапленого газу в Україні

01.07.2019 | 20:44

 

 

01 липня 2019 року у Міненерговугіллі відбулася зустріч із експертами компанії «Stantec».

 

У рамках ініціативи щодо створення регіональної субсекторної мережі ринку скрапленого природного газу (далі-СПГ), яка була представлена 27 листопада 2018 року польською та українською сторонами на другому засіданні енергетичної панелі Платформи №3 ініціативи ЄС «Східне партнерство», що відбулося у м. Брюссель (Королівство Бельгія), компанія «Stantec» була уповноважена Європейською Комісією проводити дослідження «Технічна експертиза для оцінки перспектив ринку СПГ у країнах Східного Партнерства».

 

Дослідження проводиться з метою оцінки можливості розвитку систем поставок СПГ, використанню СПГ на ринках природного газу у країнах «Східного партнерства», а також для посилення співробітництва та подальшої інтеграції енергетичних ринків між країнами «Східного партнерства» та ЄС.

 

Відкриваючи зустріч, керівник експертної групи з питань стратегічного планування, інформаційно-аналітичного моніторингу, оцінки впливів та підготовки звітності Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Денис Рудика наголосив, що розвиток СПГ ринку сприятиме диверсифікації та енергетичній безпеці України у контексті поточної енергетичної трансформації, яка наразі відбувається. Крім того, розвиток використання СПГ сприятиме захисту навколишнього середовища та зменшенню викидів парникових газів.

 

Представники Директорату енергетичних ринків презентували аналітичне дослідження за темою: «Національний проект СПГ-Україна: стан, проблеми, перспективи».

 

Протягом поточного тижня представники компанії «Stantec» продовжать зустрічі із зацікавленими сторонами. Також 05 липня 2019 року у Міненерговугіллі відбудеться семінар, на якому відбудеться обговорення висновків та рекомендацій для потенційного розвитку ринку СПГ в Україні.

 

версія для друку