МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Відбулися перші аукціони з продажу електроенергії за двосторонніми договорами в рамках роботи нового ринку електричної енергії

27.06.2019 | 20:10

 

 

27 червня відбулися перші електронні аукціони з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами на виконання п. 6 ч. 2. ст. 66 Закону України «Про ринок електричної енергії».

 

Аукціони було проведено у формі спеціальних торгових сесій, проведення яких передбачене постановою КМУ № 499 від 5 червня 2019 року «Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами та Порядку відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами» на виконання постанови КМУ № 512 від 12 червня 2019 року «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії».

 

На спеціальні сесії, що проводилася з метою забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів, виробники, на яких покладено спеціальні обов’язки, повністю реалізували свої лоти на продаж ДП «Гарантований покупець».

 

Так ДП «НАЕК «Енергоатом»  реалізував 4 144 824  МВт-год. електроенергії по графіку продажу, що відповідав базовому навантаженню, за ціною 566,70 грн. за МВт-год. без ПДВ, а ПрАТ «Укргідроенерго» реалізував 138 000 МВт-год. електроенергії пікового навантаження по ціні 673,76 грн. за МВт-год. без ПДВ.

 

Показником відмінного рівня підготовки до проведення аукціону стало те, що в сесії з продажу електроенергії для компенсації технологічних втрат на передачу/розподіл взяли участь 30 операторів системи розподілу та оператор системи передачі. У цій сесії ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізував ще 828 816 МВт-год. електричної енергії за граничною ціною 566,70 грн. за МВт-год. без ПДВ.

 

Період відпуску/відбору електроенергії в обох спеціальних сесіях з 1.07.2019 по 31.07.2019. Аукціонний комітет з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами затвердив графік проведення електронних аукціонів з купівлі-продажу електричної енергії на 2019 рік.

 

Звертаємо увагу, що аукціони у формі спеціалізованих сесій у липні 2019 року можуть бути проведені у випадку виникнення такої потреби в учасників ринку.

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України високо оцінює рівень підготовки та проведення електронних аукціонів, а також їх результати.

 

Українську енергетичну біржу було призначено організатором електронних аукціонів Наказом Міністерства №270 від 21 червня 2019 року.

 

 

версія для друку