МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2020 рік"

27.06.2019 | 10:25

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Про затвердження розміру страхового запасу

природного газу на 2020 рік»

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про затвердження розміру страхового запасу природного газу
на 2020 рік» на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет -
http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова база», підрозділ «Регуляторні акти», папка «Проекти регуляторних актів».

Відповідно до частини 6 статті 12 Закону України «Про ринок природного газу» (далі - Закон) постачальники зобов’язані створювати страховий запас природного газу в розмірі не більше 10 відсотків запланованого місячного обсягу постачання природного газу споживачам на наступний місяць. Розмір страхового запасу встановлюється щорічно Кабінетом Міністрів України на однаковому рівні для всіх постачальників.

23.01.2019 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову
№ 35 «Про затвердження розміру страхового запасу природного газу
на 2019 рік», якою було встановлено, що у 2018 році постачальники природного газу створюють страховий запас природного газу у розмірі нуль відсотків запланованих місячних обсягів поставки постачальником природного газу споживачам на наступний місяць.

Проте, у разі настання на ринку природного газу кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації, критерії якої визначені Національним планом дій, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 р. № 687, постачальники природного газу зобов’язані створити страховий запас природного газу у розмірі 10 відсотків запланованих місячних обсягів поставки постачальником природного газу споживачам на наступний місяць. 

Необхідність прийнття постанови Кабінету Міністрів України пов’язана із необхідністю виконання положень Закону України «Про ринок природного газу», наказів Міненерговугілля «Про затвердження Правил про безпеку постачання газу», «Про затвердження Національного плану дій» в частині затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2020 рік.

          Зауваження та пропозиції до проекту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресою: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, 01601 вул. Хрещатик, 30;  е-mail: vladislav.ramazanov@mev.gov.ua.

 

версія для друку