МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Ігор Насалик закликав членів Міжвідомчої комісії з організації укладання та виконання УРП до відповідальності та об'єктивності

24.06.2019 | 14:28

 

 

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик як голова Міжвідомчої комісії з організації укладання та виконання угод про розподіл продукції (УРП) переконаний у прозорості та об’єктивності розгляду поданих заявок на участь у конкурсі на укладання угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянок Варвинська, Русанівська, Бузівська, Зінківська, Іванівська, Балаклійська, Софіївська, Берестянська та Угнівська. Водночас готовий звернутися до Прем’єр-міністра України про оголошення повторного конкурсу по будь-якій з них, якщо комісія не дійде по ній згоди.

Про це він наголосив під час засідання Міжвідомчої комісії 24 червня.

 

«Якщо буде суттєва розбіжність у поглядах по якійсь із заявок, я її не поставлю на голосування та не подам в Кабінет Міністрів України», - підкреслив Ігор Насалик.

 

Він нагадав членам робочої комісії, що кожен з них під час оцінювання несе персональну відповідальність по напрямках, за які вони відповідають: «Якщо виставляються оцінки по фінансових показниках, за це відповідає група, яка представлена Міністерством фінансів; якщо виставляється оцінка по геології – у нас є представники НАК «Надра України»; якщо питання стосуються загальноекономічних результатів – це зона відповідальності Мінекономіки. Зона відповідальності народних депутатів, які представлені в комісії, – проаналізувати і дати оцінку прийнятим рішенням».

 

На думку Міністра, зараз навколо цих конкурсів розгорілася справжня боротьба з метою дискредитації певних учасників конкурсів. «Я не хочу, щоб мені нав’язували думку. Я хочу, щоб кожен із вас дав свою оцінку, але дав цю оцінку об’єктивно», - звернувся він до членів комісії.

 

З метою  посилення прозорості проведення конкурсу Міжвідомча комісія затвердила перелік фахових експертів, які будуть залучатись до розгляду конкурсних заяв, серед яких представники ЗМІ.

 

Зокрема, це Максим Костюченко – представник Мін’юсту, Микола Вінниченко  - 2016-2017 року - головний геолог ТОВ «Схід-Енергоресурс», Геннадій Кобаль, експерт нафтогазової галузі, директор ExPro Consulting;   Олександр Сіренко - експерт з питань нафти і газу та нафтопродуктів, головний редактор журналу «НефтеРынок», аналітик UPECO. 

 

версія для друку