МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Енергетичний салон XXI: діалог зацікавлених сторін щодо розвитку та переваг відновлюваних джерел енергії

14.06.2019 | 20:01

 

 

Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець взяла участь у Енергетичному салоні XXI, організованому Olha Bosak Management Consulting та Dentons у співпраці з відомими норвезькими компаніями NBT і Scatec Solar. Захід є майданчиком для  залучення міжнародних енергетичних компаній на український ринок і покликаний допомогти налагодити діалог між ключовими зацікавленими сторонами.

 

Коментуючи ситуацію в галузі, Ольга Буславець відзначила стрімкі темпи розвитку ВДЕ в Україні. Так станом на червень 2019 року загальний обсяг встановленої потужності альтернативної енергетики, приєднаної до ОЕС України, перевищив 3,3 ГВт без урахування сонячних електроустановок домогосподарств. Таким чином, лише за неповне перше півріччя приріст склав +1,4 ГВт, що більш ніж в 1,6 раза перевищує обсяг уведеної потужності об’єктів ВДЕ за увесь попередній рік.

 

Генеральний директор запевнила присутніх, що Міністерство повністю підтримує курс на сталий розвиток відновлювальної енергетики шляхом поступового заміщення теплової вугільної генерації. І необхідними умовами його успішності є запровадження ринкових механізмів стимулювання ВДЕ, розвиток технологій та засобів забезпечення балансової надійності енергосистеми, модернізація мережевої інфраструктури та повна інтеграція ОЕС України до ENTSO-E.

 

Так, коментуючи прийнятий 25.04.2019 Закон України №2712-VIII щодо запровадження конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики, Ольга Буславець відзначила, що запорукою  успішності цієї реформи є якість вторинного законодавства та тих організаційних і технічних рішень, що необхідні для проведення аукціонів.

 

Беручи до уваги стислі терміни імплементації, передбачені в Законі, Міненерговугілля в ініціативному порядку вже проводить ряд необхідних для цього заходів. Зокрема, розроблено та надіслано до Уряду проект відповідного Плану організації підготовки вторинного законодавства, опрацьовано можливості використання електронної дворівневої торгової системи на базі Прозорро, доопрацьовано та узгоджено з ЄБРР технічні завдання на надання відповідальним органам влади допомоги в запровадженні аукціонної моделі.

 

Після прийняття Урядом плану імплементації, в Міненерговугілля заплановано створення робочої групи з підготовки пакету НПА та координації проведення пілотного аукціону з широким представництвом всіх зацікавлених сторін.

 

«Для нас важливо, щоб нова система підтримки була прозорою та зручною для інвесторів, економічною для споживачів і сприяла сталому розвитку відновлюваної енергетики при одночасному забезпеченні операційної безпеки функціонування ОЕС України» , – зазначила Ольга Буславець.

 

Особливістю 1-го Енергетичного салону XXI є використання художньої виставки, присвяченої енергетичним темам. Це дозволило створити неформальну дружню атмосферу для відкритого обговорення складних питань.

 

62559920_1056804971181085_470692857607356416_n.jpg

 

64667729_659417741187326_6536682788467245056_n.jpg

версія для друку