МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Міненерговугілля розглядає можливості реалізації проектів державно- приватного партнерства у вугільній промисловості

12.06.2019 | 20:00

 

 

Одним із таких проектів є будівництво модульної збагачувальної установки потужністю до 60 тис. т/міс. у схемі поверхнево-технологічного комплексу ВП «Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля». Відповідне засідання Робочої групи відбулось під головуванням першого заступника Міністра Тетяни Максимець з метою проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства.

 

Презентований на нараді проект державно-приватного партнерства спрямований на досягнення ВП «Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля» беззбиткової роботи завдяки залученню інвестицій та відповідає пріоритетам державної політики щодо реструктуризації вугільної промисловості, зниження енергоємності виробництва та зменшення залежності ДП «Львіввугілля» від послуг збагачення видобутого вугілля на приватній ПАТ «Львівська вугільна компанія».

 

Пропозицію розроблено відповідно до Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року та Програми розвитку гірничих робіт ВП «Шахта Червоноградська» ДП «Львіввугілля»  на 2019-2021 роки. Зазначеними документами поставлено завдання щодо комплексного розв’язання проблемних питань функціонування вугільної галузі, здійснення системних заходів з використання її потенціалу для зростання обсягів видобутку вугілля, підвищення ефективності і переведення вугільної галузі на бездотаційний і самоокупний режим діяльності з одночасним розв’язанням екологічних та соціальних проблем шахтарських регіонів і створення сприятливих інвестиційних умов для приватизації шахт.

 

Реалізація проекту державно-приватного партнерства «Будівництво модульної збагачувальної установки (МЗУ) потужністю до 60 тис. т/міс. у схемі поверхнево-технологічного комплексу ВП «Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля» дозволить досягти бездотаційної і самоокупної діяльності шахти. Внаслідок впровадження нової модульної установки очікується, що вихід готової товарної вугільної продукції складе до 48 % замість 28-32%, які отримуються зараз після збагачення на ПАТ «Львівська вугільна компанія».

 

Надалі впровадження установки аналогічних модулів можливе на інших шахтах ДП «Львіввугілля».

 

Учасники наради обговорили заходи щодо зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, зокрема, організації виробництва будівельних матеріалів шляхом переробки породного відвалу тощо.

 

Також проаналізували потенційні ризики та домовилися в тижневий термін надати пропозиції щодо соціально-економічних та екологічних перспектив зазначеного проекту.

 

Довідково:

ВП «Шахта «Червоноградська» видобуває  вугілля, яке потребує збагачення. Рядове вугілля відвантажується на ПАТ «Львівська вугільна компанія» в якості сировини для збагачення. Товарну продукцію (продукти збагачення) реалізує ВП «Вуглезбут». Споживачами виробленої продукції  є теплоелектростанції західного регіону.

 

версія для друку