МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069"

11.06.2019 | 09:34

 

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069» 

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069» (далі – проект постанови)  на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет - http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова робота», підрозділ «Регуляторна діяльність», папка «Проекти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу до них».

Відсутність в Україні нормативно-правового документу що визначає вимоги до газу скрапленого для автомобільного транспорту та комунально-побутового споживання і промислових цілей призводить до недобросовісної практики використання газу скрапленого, призначеного для комунально-побутового споживання, для заправляння автотранспортних засобів, що призводить до омани споживачів (користувачів) через його відмінні фізико-хімічні показники якості, ніж газ скраплений  для автомобільного транспорту. Крім того, згідно частини другої статті 23 Закону України «Про стандартизацію», національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. З прийняттям проекту акта вимоги національних стандартів до показників якості газу скрапленого стануть обов’язковими.

Затвердження Технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей повинно забезпечити:

-                    належну якість ГС що виробляється та надається на ринку;

-                    запобігання нецільового застосування ГС комунально-побутового споживання та промислових цілей для використання як палива для автотранспортних засобів.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою за адресою: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, 01601 вул. Хрещатик, 30; 
е-mail: svetlana.kolyadenko@mev.gov.ua.

версія для друку