МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Учасники проєкту "Державотворець" ознайомилися з євроінтеграційним та стратегічним напрямками роботи Міненерговугілля

07.06.2019 | 21:56

 

 

У межах проєкту «Державотворець» заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко поділилася  інформацією щодо євроінтеграції енергетичного сектору, а також стратегічного розвитку ПЕК.

 

 Також обговорили перспективи розвитку відновлюваних джерел енергії, низьковуглецевий розвиток та майбутню інтеграцію енергетичних ринків України до європейських.

 

Стажери Валерія Колодежна та Ольга Цуз особливо цікавились впливом об’єктів енергетики на довкілля, перспективами впровадження проектів з генерації електроенергії із сміття.

 

Валерія Колодежна, зокрема,  читає лекції від ГО  «Україна без сміття»  та переконана, що потрібно будувати заводи з повним циклом переробки, заохочувати, а в деяких випадках накладати штрафи за невиконання державних вимог (за прикладом Європи). Щодо державного управління дотримується думки, що управлінський апарат має робити все на совість і бути максимально чесним.  Тому вважає, що потрібно залучати до цієї сфери побільше амбітних, розумних та креативних людей.

 

Ольга Цуз у 2016 році та 2018 році проходила стажування та нині працює у Боратинській сільській раді Луцького району Волинської області  і добре обізнана з проблемами місцевих громад.  Є авторкою наукових праць про органічне сільське господарство та його розвиток в Україні. 

 

«На мою думку, державна служба – це сервісна інституція, яка забезпечує ефективне функціонування держави та усіх її структурних підрозділів. Це той кістяк, який відповідає за управління державою, безпосереднє виконання завдань та забезпечує належний контроль та моніторинг якості виконання цих завдань», - ділиться Ольга. На її думку, чим бізнес більш цивілізований, тим його участь має ставати більш активною у соціальному житті міста, регіону, держави. «Вірю і хочу змінити на краще свою державу. Звісно потрібно починати з себе, свого міста або громади, над чим власне і працююю зараз», - наголосила Ольга Цуз.

 

Стажери ознайомилися з роботою директоратів,  функціонуванням електронного документообігу,  побували у  Громадській приймальні,  взяли участь у заходах Міненерговугілля, зокрема в засіданні Координаційного комітету Українсько-Данського енергетичного центру. 

 

Нагадаємо, проєкт «Державотворець»  спрямований на ознайомлення молоді з публічною адміністрацією та процесами державотворення. Його мета - максимально залучити молодь до процесу державотворення, зокрема, до розроблення, ухвалення управлінських рішень і контролю за їх виконанням, подальшої професійної діяльності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування через організацію освітньо-профорієнтаційних стажувань.

 

Національний етап цьогорічної програми проєкту триває з 29 травня по 7 червня 2019 року.  Програма ініційована Міністерством молоді та спорту України, Українською академією лідерства за підтримки проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI) та реалізується спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку