МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Прийнято Закон "Про Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони"

06.06.2019 | 13:08

 

 

 

Прийнятим Законом Верховна Рада України затвердила Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною (вказаний Додаток окреслює всі основні напрямки співпраці з ЄС у сфері енергетики), з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

 

«Для нас оновлений Додаток XXVII не тільки відображає розвиток права ЄС, а і закладає основу якісно нових взаємин з Європейським Союзом. Ідеться, насамперед, не просто про імплементацію  законодавства ЄС, а і про інфраструктурну та ринкову інтеграцію, що безперечно є запобіжником незворотності євроінтеграційного курсу в енергетиці», - наголосила Наталія Бойко, заступниця Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції.

 

За результатами голосування законопроект 231 голосом прийнято за основу та в цілому.

Робота над змінами до Додатка XXVII у міністерстві здійснювалася командою Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталієм Кушніровим, Вікторією Руженковою.

 

Інформаційно:

Нагадаємо, що у грудні минулого року під час 5-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, ЄС визнав прагнення України забезпечити повну інтеграцію енергетичних ринків з ЄС, після завершення відповідних реформ. З цією метою у своїй спільній заяві Сторони зазначили, що очікують оновлення профільного енергетичного Додатка XXVII до Угоди про асоціацію з метою відображення розвитку права ЄС.

 

З метою виконання домовленостей, досягнутих під час 5-го засідання Ради асоціації та на виконання доручення Прем’єр-міністра України, Міненерговугілля було підготовлено проект Закону України «Про Рішення Ради асоціації Україна-ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

 

версія для друку