МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Фахівці китайської ядерної корпорації прибули на ЮУАЕС, щоб вивчити досвід та домовитися про співпрацю

29.05.2019 | 16:27

 

 

На Южно-Українській АЕС з 5-денним візитом (27-31 травня) перебувають експерти Дзянсунської ядерної корпорації JNPC, що є експлуатуючою організацією АЕС Тяньвань (Китай). Мета відвідин – перемовини про співпрацю та бенчмаркінг.

 

Наміри щодо встановлення прямих взаємовідносин між двома станціями народилися в липні 2018 року, коли генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко у складі команди експертів Всесвітньої асоціації операторів атомних станцій брав участь у передпусковій партнерській перевірці енергоблока №4 АЕС Тяньвань.  

 

«Володимир Анатолійович у перебігу передпускової перевірки надав нам декілька важливих зауважень та цінних пропозицій, - зазначив голова китайської делегації заступник генерального директора JNPC пан Чжан І. – Враховуючи його поради, ми успішно ввели наш блок в роботу. Тоді ж було досягнуто попередньої домовленості про встановлення прямих стосунків для обміну досвідом та знаннями».

 

Учасники китайської делегації наголосили, що завжди пам’ятатимуть, як на старті будівництва першої черги АЕС Тяньвань чимало фахівців Южно-Української АЕС прийшли їм на допомогу, приїхавши до Китаю. Сьогодні станція успішно працює та розвивається. 2018 року введено в роботу її третій та четвертий енергоблоки. Будівництво АЕС триває.

 

Вітаючи експертів JNPC на своєму майданчику, генеральний директор ВП «Южно-Українська атомна станція» В. Лісніченко поділився сподіваннями: «Ми покладаємо на  нинішню зустріч великі сподівання. Поруч з обміном знаннями та досвідом ми підтримуємо ідею про встановлення прямих відносин між двома АЕС без жодних посередницьких організацій і структур. Такий формат взаємодії передбачає відвертий діалог, який, я переконаний, буде на користь і вам, і нам».

 

У програмі візиту експертів Дзянсунської ядерної корпорації на ЮУАЕС відвідини блочного щита управління  третього енергоблока та повномасштабного тренажера, візит на каскад ГЕС-ГАЕС та будмайданчик бризкальних басейнів, введення в роботу яких дозволить зняти обмеження потужності ядерних блоків у літні місяці.  

 

В рамках обміну досвідом южно-українські атомники вже представили китайським колегам свої напрацювання щодо послуг, які надаються у процесі техобслуговування та ремонту, з впровадження системи управління експлуатацією багатоблокової АЕС, з підготовки лідерів – керівників змін.  Попереду – презентації щодо запровадження методів запобігання помилок, управління старінням та продовження строку експлуатації, ролі Ташлицької ГАЕС у забезпеченні надійності роботи об’єднаної енергосистеми України та ін.

 

 

 

 

версія для друку