МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Щодо повідомлення Державної фіскальної служби про несплату НАЕК "Енергоатом" 1,76 млрд гривень частини чистого прибутку

23.05.2019 | 13:39

 

 

У зв’язку із  інформацією ДФС про те, що «за результатами фінансово-господарської діяльності один із найбільших виробників електроенергії в Україні - НАЕК "Енергоатом" - задекларував частину чистого прибутку до сплати на суму 1,76 млрд гривень, однак бюджет ці кошти досі не отримав», повідомляємо наступне.

 

У І кварталі 2019 року за результатами діяльності у 2018 році ДП "НАЕК "Енергоатом" було нараховано і сплачено у повному обсязі 1 млрд 923,37 млн грн частини чистого прибутку. У фінансовому плані Компанії, який затверджено КМУ, у ІІ кварталі 2019 року передбачено 45 млн 759 тис. грн, які сплачено у повному обсязі 21 травня.

 

І в І кварталі 2019 року, і в ІІ кварталі 2019 року НАЕК "Енергоатом" неодноразово та безрезультатно зверталася до НКРЕКП щодо необхідності збільшення тарифу Компанії на суму сплати частини чистого прибутку, оскільки у тарифі Компанії на весь 2019 рік на ці цілі передбачено лише 200 млн грн.

 

Таким чином, з початку року НАЕК "Енергоатом" сплатила загалом 1 млрд 969,129 млн грн, що на 1 млрд 769,129 млн грн більше, ніж затвердила у тарифі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

Довідка. За останні три роки та перший квартал поточного року до бюджету було сплачено без джерела покриття видатків в тарифі податок на прибуток та частину прибутку державного унітарного підприємства в розмірі 2641,1млн грн (у тарифі Компанії передбачено 5,978 млрд грн ; фактично сплачено – 8,619 млрд грн.). За десять років дефіцит коштів на сплату цих податків становить 8,898 млрд грн.

 

Слід зазначити, що сам показник чистого прибутку не пов'язаний з реальним надходженням коштів. Наявність великого валового прибутку в першому кварталі  пов’язана із специфікою роботи НАЕК «Енергоатом». На цей показник впливають такі чинники: в І кварталі, який припадає на осінньо-зимовий період, є зростання відпуску електроенергії у порівнянні з іншими кварталами; здійснюється авансування для постачання свіжого ядерного палива, згідно з чинними контрактами, яке не враховується у витратах; відбувається підготовка до ремонтної кампанії року (здійснюється накопичення запасних частин та обладнання) тощо.

 

версія для друку