МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Науковці надали пропозиції щодо посилення ролі науки та участі наукових інституцій у формуванні політики в енергетичній сфері

21.05.2019 | 20:13

 

 

Напрацювання галузевих наукових інститутів мають стати основою інноваційного розвитку енергетичної галузі. Без виважених технічних рішень, експертних висновків, нових технологій не може успішно розвиватися енергетика. При цьому вітчизняні науковці обізнані із законодавством, можливостями економіки, геологічними умовами, що дає переваги для розроблення більш прийнятних пропозицій та ефективних технічних рішень. Про це йшлося на нараді під головуванням заступника Міністра Михайла Близнюка, що проведена в Міненерговугілля 21 травня.

 

У вступній промові Михайло Близнюк підкреслив важливість прогнозування та фахових експертних висновків в умовах впровадження ринків.

 

«Інноваційний розвиток енергетики передбачено в Енергетичній стратегії України до 2035 року», - підкреслив заступник Міністра. Водночас зауважив про необхідність врегулювання низки питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань перед європейським співтовариством, впровадженням відновлюваних джерел енергії, виконанням планів щодо збільшення видобутку газу, реформування вугільної галузі тощо.

 

Михайло Близнюк зазначив, що висновки та пропозиції щодо розвитку різних кластерів економіки будуть передані Уряду для розгляду та прийняття рішень.

 

Під час зустрічі йшлося про перехід на нові технології розроблення родовищ, при цьому наголошено про потребу незалежної наукової експертизи проектних рішень, які є основою технічної документації для проведення тендерів, та врахування особливостей регіональних умов з метою запобігання негативному впливу на довкілля. Також порушували питання наукового супроводу реалізації проектних рішень та відповідальності за якість проведеної експертизи.

 

Науковці підкреслили важливість напрацювань сценаріїв розвитку генеруючих потужностей та запропонували рішення щодо балансування потужності енергосистеми в умовах стрімкого розвитку відновлюваної енергетики. Звернули увагу на перспективи водневої енергетики, концепцію розвитку якої вже розроблено. Також порушили питання про потребу диспетчеризації з огляду на збільшення частки розподіленої генерації.

 

Одним із спільних завдань Міненерговугілля та наукових інститутів є створення надійної системи кібербезпеки.

 

Серед обговорених ініціативстворення координаційного центру з питань енергетики, який опікуватиметься серед іншого розвитком комунальної енергетики, промислової енергетики, систем передачі енергії, перспективами будівництва об’єктів ПЕК тощо.

 

У ході дискусії приділено увагу розвитку вугільної галузі та виконанню Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок.

 

«Розвиток галузевої науки має значний потенціал та має бути виведений на новий якісний рівень», - підсумував заступник Міністра.

 

У нараді взяли участь керівники наукових установ НАН України, фахівці Міненерговугілля та державних енергетичних компаній.

 

версія для друку