МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Залучення досвіду Литви щодо постачання та використання скрапленого природного газу є важливим для розвитку газового ринку України

15.05.2019 | 18:28

 

 

Сьогодні розпочався Клайпедський форум скрапленого газу (м. Клайпеда, Литовська Республіка).

 

Участь у форумі від Міненерговугілля беруть представники Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції  Євгенія Німак та  Директорату енергетичних ринків Владислав Рамазанов.

 

Під час першого дня форуму учасники заслухали вступну промову Міністра енергетики Литовської Республіки, який поінформував про розвиток СПГ ринку у Литві, роль Клайпедського СПГ-терміналу для енергетичної безпеки Литви та Європи в цілому. Анн-Шарлотт Бурновіль, начальник відділу  «Міжнародні відносини та розширення» Директорату з питань енергетики Європейської Комісії повідомила про політику ЄС та законодавчі акти, що сприяють розвитку СПГ- ринку у Європі та країнах «Східного партнерства».

 

Значну увагу було прикуто до переваг використання СПГ щодо зменшення впливу на довкілля, скорочення викидів в атмосферу у рамках виконання нещодавно прийнятого Clean Energy for all Europeans. Наголосила, що глобальний попит на цей вид палива зростає значними темпами, Європа та країни-сусіди повинні дбати про подальший розвиток та розширення СПГ-інфраструктури для сприяння диверсифікації та безпеки постачання.

 

Також представники литовських, польських та інших європейських компаній виступили з презентаціями на тему «СПГ- інфраструктура», «Міжнародний і залізничний транспорт», «Морський та внутрішній транспорт». Було наголошено на використанні СПГ у транспортній сфері, зокрема для створення СПГ-заправок; використання природного газу, який використовується у стисненому (CNG) та скрапленому вигляді (LPG), як альтернативу традиційним видам пального - бензину і дизелю для різних видів транспорту.

 

У рамках першого дня відбувся навчальний візит до Західного суднобудівного заводу.

 

версія для друку