МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами - Міністр Ігор Насалик

10.05.2019 | 12:45

 

Про це наголосив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з експертами урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», яка проведена згідно з Планом заходів з виконання Антикорупційної програми Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2018-2020 роки. Проведено експертне обговорення питань статусу імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ЕІТІ), а також користування приватними енергопостачальними організаціями енергорозподільчими мережами, що належать державі.

 

Ігор Насалик поінформував про функції Міненерговугілля та сферу відповідальності, а також заходи Міненерговугілля з метою реформування корпоративного управління державними енергетичними підприємствами.

 

«Міністерство має здійснювати виключно формування політики та нормативно-правової бази у сфері енергетики. Ні господарська діяльність державних підприємств, ні управління їх майном не повинні координуватись міністерством, що унеможливить будь-які корупційні ризики», - переконаний Міністр.

 

Олена Павленко, президент DiXi Group, EITI доповіла про Статус імплементації ЕІТІ та готовність проектів документів для підготовки Звіту ЕІТІ, а саме: Положення про Багатосторонню групу зацікавлених осіб; Звіту ЕІТІ за 2017 рік; Звіту ЕІТІ за 2018 рік; оновлення постанови Кабінету Міністрів України щодо імплементації ІПВГ відповідно до Закону про забезпечення прозорості видобувних галузей.

 

Багатостороння група зацікавлених осіб повинна затвердити нові форми звітності ІПВГ, а також технічне завдання на підготовку Звіту. Тому потребує врегулювання питання статусу Багатосторонньої групи та прийняття нею рішень щодо підготовки Звіту за 2017 рік.

 

Представники громадськості, зокрема Демиденко Володимир, Президент Антикорупційної громадської спілки «Совість», порушив питання належного контролю, відповідальності та прозорих фінансових умов щодо використання державних енергорозподільчих систем та запропонував заходи з децентралізації, як спосіб розв’язання проблем збереження, оновлення та розвитку розподільчих енергетичних мереж.

 

Фахівці Міненерговугілля надали інформацію щодо порушених громадськістю проблем. За підсумками зустрічі домовилися про спільне з громадськістю опрацювання проблемних питань та оперативного їх вирішення.

 

У зустрічі взяли участь державний секретар Максим Немчинов, державні експерти Директорату викопних видів палива Сергій Бідник та Марина Мащенко, заступник директора Департаменту корпоративних та майнових відносин Галина Шафарук, начальник відділу регуляторної та міжнародно-правової діяльності Департаменту правового забезпечення Тетяна Баєва, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»  Оксана Величко,  представники урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»  Оксана Крячко, Михайло Серебряков, Сергій Костянчук, представник Діксі груп Ольга Трутень.

 

 

версія для друку