МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Сьогодні День пам'яті та примирення

08.05.2019 | 15:21

 

 

Увесь цивілізований світ згадує в ці дні мільйони жертв Другої світової війни. І ми всі кажемо "Ніколи знову!", бо прагнемо, щоб людство пам’ятало гіркі уроки колишніх трагедій, в епіцентр яких потрапили мільйони невинних жертв різних країн. Україна також заплатила надвисоку ціну, адже битва двох тоталітарних режимів розгорілася та сіяла смерть на українській землі.

 

У війні загинув кожен пятий українець. Тільки цивільного населення загинуло понад 5 млн,  вражають цифри вивезених у рабство, депортованих, розстріляних, замордованих у концтаборах.

 

Ми схиляємо голову перед героями, які загинули за рідну землю, адже ціною власного життя вони врятували нас від поневолення та довели незламність та нескореність українського народу.

 

Вічна слава загиблим і глибока шана ветеранам.

 

Дні пам'яті та примирення, які проводяться 8 і 9 травня, були проголошені резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченої до 60-річчя закінчення Другої світової війни.

 

Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам'яті та примирення у 2015 році Законом України № 2539 "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років", вшановуючи всіх жертв Другої світової війни.

 

Символом цього Дня є червоний мак. 

 

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

 

Довідково:

https://www.president.gov.ua/documents/992019-26382

 

версія для друку