МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Оновлення Додатка 27 до Угоди про асоціацію - важливий крок з метою інтеграції енергетичних ринків

06.05.2019 | 15:36

 

 

Під час зустрічі з громадськими організаціями, які працюють у сфері євроінтеграції, обговорено оновлення Додатка 27 (щодо енергетики) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зустріч проведена під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни-Климпуш-Цинцадзе. В обговоренні взяла участь заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров.

 

Наталія Бойко поінформувала про деталі перемовин з ЄС, конкретні зміни в зазначеному Додатку та комплексні питання, що пов’язані з ринковою інтеграцією. Зокрема, оновлення Додатку 27 до Угоди про асоціацію – це додаткова можливість для України ефективніше відстоювати свої інтереси разом з ЄС на переговорах з РФ щодо транзиту газу на 2020 рік. У ході зустрічі було наголошено на важливості ухвалення рішення до кінця весняної сесії Верховної Ради.

 

Документ сприятиме створенню нових технічних умов, прозорих тарифів та стабільність при постачанні енергії, що призведе до підвищення якості надання енергетичних послуг в цілому.

 

Нагадаємо, 13 квітня Україна отримала від Європейської Комісії узгоджений Додаток, над яким працювали обидві сторони. Це свідчить про те, що сторона ЄС готова до оновлення зазначеного енергетичного Додатка до Угоди. 19 квітня Міненерговугілля вже подало на міжвідомче погодження проект закону про ратифікацію цього Додатка.

 

Представники громадських організацій під час тривалої дискусії запропонували імплементаційні заходи, які можуть бути відображені вже у рішеннях цьогорічних Саміту Україна – ЄС та Ради асоціації Україна – ЄС.

 

Участь у зустрічі взяли виконавчий директор ГО «Стратегія ХХІ» Віталій Мартинюк, керівник енергетичних програм ГО «Стратегія ХХІ» Ігор Стукаленко, провідний експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Максим Білявський, менеджер Європейської програми Фонду «Відродження» Ольга Квашук та Президент DiXi Grouр Олена Павленко.

 

Довідково:

У грудні минулого року під час 5-го засідання Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом Європейський Союз визнав прагнення України забезпечити повну інтеграцію енергетичного ринку України до енергетичного ринку Європейського Союзу після завершення відповідних реформ. У своїй спільній заяві Сторони зазначили, що очікують оновлення Додатка 27 до Угоди про асоціацію з метою відображення розвитку права ЄС.

 

Пунктом 7 проекту оновленого Додатка 27 до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачається, що Україна утримується від введення в дію актів, поданих на проведення консультацій, до того, як Європейська Комісія завершила оцінювання сумісності законопроекту з відповідними положеннями acquis (права. – Ред.) ЄС та у випадку, якщо Європейська Комісія дійшла висновку, що законопроект є несумісним із відповідними положеннями acquis ЄС.

 

На практиці це означає створення нових технічних умов, прозорих тарифів та стабільність при постачанні енергії, що призведе до підвищення якості надання енергетичних послуг в цілому.

 

Більш докладно про це: https://bit.ly/2WlB8VB

 

версія для друку