МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення комерційного (приладового) обліку природного газу"

22.04.2019 | 12:09

 

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проекту розпорядження Кабінету Міністрів України

«Деякі питання забезпечення комерційного (приладового) обліку природного газу»

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення комерційного (приладового) обліку природного газу» на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет -http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова база», підрозділ «Регуляторні акти», папка «Проекти регуляторних актів».

 

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення комерційного (приладового) обліку природного газу»
(далі – проект розпорядження) розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України на виконання пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу» та Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 21 грудня 2017 р. № 2260-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

 

Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (зі змінами).

 

Відповідно до частини першої статті 6 Закону суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема тільки для приготування їжі – до 01 січня 2021 р.

 

Згідно із частиною другою статті 2 Закону з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу, зокрема споживачів природного газу – фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу.

 

Відповідно до статей 3 та 4 Закону фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів; інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Зауваження та пропозиції до проекту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресою: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, 01601 вул. Хрещатик, 30;  е-mail: vladislav.ramazanov@mev.gov.ua.

 

 

 

версія для друку