МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Триває реалізація проекту Міжнародної організації праці "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України"

12.04.2019 | 17:23

 

 

З метою реалізації проекту Міжнародної організації праці «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України», на виконання Плану основних заходів з підвищення рівня охорони праці на підприємствах Міненерговугілля на 2019 рік з 8 по 12 квітня 2019 року відбувся семінар з обміну досвідом.

 

Захід проведено у м. Першотравенськ Дніпропетровської області, на шахті «Степовій» Шахтоуправління «Першотравенське» ДТЕК Енерго Павлоградвугілля, за підтримки Міненерговугілля та проекту Міжнародної організації праці, напередодні Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні.

 

Завданням проекту «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України» є виконання плану дій, спрямованих на впровадження новітньої системи управління охороною праці, основаної на управлінні ризиками на підприємствах вугільної галузі.

 

Міністерство надає свою підтримку, необхідну для впровадження підходів у сфері безпеки праці, які відповідають міжнародним стандартам та директивам ЄС, зміцнення потенціалу соціальних партнерів для реалізації практичних заходів з управління охороною праці на робочих місцях та просування превентивної культури шляхом обміну досвідом й розповсюдження позитивних практик.

 

У вугільній галузі повністю перейшли на нову систему управління охороною праці всі вугледобувні підприємства компанії «ДТЕК Енерго» та відбувається планомірна та цілеспрямована робота по переходу на нову систему і підприємств державної форми власності.

 

Для участі в семінарі були запрошені керівники та відповідні фахівці держаних вугледобувних підприємств з усіх регіонів України, у тому числі представники пілотного підприємства Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля», на якому реалізується проект МОП; представники Інституту геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова Національної академії наук України (ІГТМ НАН України); представники ЗМІ, серед них і науково-виробничий журнал «Охорона праці».

 

Семінар стане ще одним кроком, який змінить у майбутньому стиль керування та методи управління охороною праці в колективах, на підприємствах і в цілому у галузі.

 

Довідково:

Міненерговугілля визначило основне стратегічне завдання для підприємств ПЕК – наблизити системи управління безпекою і гігієною праці до міжнародних стандартів. Тому впровадження нових системних підходів в управління охороною праці, основаних на управлінні ризиками, є пріоритетним для підприємств наших галузей.

 

Більшістю з конвенцій Міжнародної організації праці (МОП), у тому числі Конвенцією № 187, передбачено впровадження систем охорони праці, побудованих на управлінні ризиками. Нині ризик-орієнтований підхід - це стандарт ЄС, який найближчим часом стане для України законодавчою нормою. Будуючи європейську державу, ми повинні мати і європейську культуру, а особливо, європейську культуру безпеки.

 

На підтримку зусиль Уряду, щодо виконання Генеральної Угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки від 23 серпня 2016 року у частині підготовки до ратифікації Конвенції Міжнародної організації праці про основи, що сприяють безпеці та гігієні праці від 2006 року (№ 187), а також щодо реалізації Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні та плану заходів до неї, затверджених Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 989-р від 12 грудня 2018 року, та імплементації у національне законодавство положень Конвенції МОП від 1995 року про безпеку та гігієну праці в шахтах (№ 176), проектом МОП «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України» здійснюється низка заходів технічної підтримки.

 

 

 

 

 

 

версія для друку