МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Державна допомога стає ефективним та прозорим механізмом інвестування держави у розвиток енергетики та впровадження реформ

11.04.2019 | 14:58

 

 

Представники Міненерговугілля взяли участь у Міжнародній конференції «Реформа державної допомоги в Україні», що відбулась 11 квітня. Захід організовано Антимонопольним комітетом України  спільно з проектом технічної допомоги Європейського Союзу «Підтримка Антимонопольного комітету у впровадженні правил державної допомоги».

 

Відкрили захід Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, Голова Представництва ЄС в Україні Хью Мінгареллі, Голова Комітету з питань економічної політики ВРУ Андрій Іванчук, Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

 

Під час конференції учасники обговорили прогрес та виклики впровадження реформи державної допомоги в Україні, розглянули практику правозастосування у сфері надання підтримки суб’єктам господарювання, а також європейський досвід реалізації реформ державної допомоги. 

 

На заході йшлося про те, що завдяки спільним зусиллям Парламенту, Уряду та АМКУ та за послідовної підтримки ЄС  державна допомога стала елементом державної політики з чітко вираженими функціями формування та реалізації політики. Наразі закладено фундамент, створено для всіх рамку, а перші «кейси» дають розуміння, в який бік рухатись, аби вся ця система працювали ще ефективніше.

 

Головні меседжі заходу, які стосуються як економіки в цілому, так і енергетичного сектору:

- державна допомога є не обмеженням, а створенням можливостей;

- розвиток комунікацій між усіма стейкхолдерами є запорукою успіху реформи державної допомоги;

- державна допомога стає ефективним та прозорим механізмом інвестування держави у розвиток.

 

Енергетична стратегія України до 2035 року задала чіткий євроінтеграційний курс: енергетичний сектор має працювати в зрозумілих, прозорих та конкурентних умовах.

 

На спільному порядку денному Антимонопольного комітету України та Міністерства енергетики та вугільної промисловості багато питань. Серед досягнень, зокрема, відзначено роботу над вирішенням питань майбутньої трансформації державного сектору вугільної галузі та участі держави в цьому процесі, яку здійснює Директорат викопних видів палива.

 

Захід важливий для посилення уваги органів державної влади до системи державної допомоги в Україні, що є невід’мною складовою євроінтеграційного курсу України, зокрема імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Участь у заході від Міненерговугілля взяли: генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Kushnirov Vitaliy, керівник експертної групи фінансово-економічного аналізу, бюджетного планування та оцінки фінансових результатів зазначеного Директорату Леся Чиборак, Генеральний директор Директорату викопних видів палива Максим Федотов, керівник експертної групи В’ячеслав Володін та державний експерт Олена Хомич.

версія для друку