МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Делегація Міненерговугілля взяла участь у Міністерському засіданні Групи Центральної та Південно-Східної Європи

05.04.2019 | 15:59

 

 

01 - 02 квітня 2019 року делегація Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості Михайлом Близнюком взяла участь у Міністерському засіданні Групи Центральної та Південно-Східної Європи (Група CESEC ) та у Міністерській зустрічі з енергетики країн «Східного партнерства» у м. Бухарест, Румунія.

 

Відкрили Міністерське засідання Міністр енергетики Румунії Антон Антон та Комісар Європейської Комісії з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньєте.

 

Під час заходу учасники обговорили стан та подальші кроки у виконанні Меморандуму про взаєморозуміння щодо спільного підходу до розвитку ринку електричної енергії, енергоефективності та відновлюваної енергетики у рамках Ініціативи зі створення газотранспортної мережі країн Центральної та Південно-Східної Європи.

 

 Учасники відмітили прогрес у виконанні Плану дій в газовому секторі та заслухали інформацію щодо поточного стану пріоритетних інфраструктурних проектів у газовій та електроенергетичній сферах країн Центральної та Південно-Східної Європи.

 

Обговорили питання щодо співробітництва у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності в регіоні країн Центральної та Південно-Східної Європи, інтеграції виробленої електроенергії з відновлюваних джерел енергії в мережу ENTSO-E (Grid and Opportunities of Sector Coupling).

 

Під час Міністерської зустрічі обговорені питання щодо ініціативи регіональної субсекторної мережі СПГ, пріоритетні інфраструктурні проекти в газовій та електроенергетичній галузях в контексті сталого енергетичного розвитку.

 

Михайло Близнюк та члени делегації взяли участь у двосторонній зустрічі з Міністром енергетики Румунії А. Антоном, на якій обговорили основні завдання в рамках інтеграції українського енергетичного сектору до європейського енергетичного ринку. Голова делегації запевнив, що Україна готова і надалі поглиблювати співпрацю з європейськими інституціями, зокрема в частині імплементації законодавства ЄС та виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

версія для друку