МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС впроваджується нова система контролю металу трубок парогенераторів

26.02.2019 | 09:08

 

 

На Южно-Українській АЕС впроваджується нова автоматизована система вихороструменевого контролю металу теплообмінних трубок і перемичок колекторів парогенераторів ПГВ-1000. Нині на майданчику атомної станції доопрацювання бази даних її програмного продукту здійснюють фахівці Інституту ядерних технологій Хорватії (INETEC).

Проміжний етап з установки та випробування програмного забезпечення системи, а також усунення виявлених зауважень стартував 25 лютого і завершиться 1 березня. Роботи виконуються в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ). Їх реалізація дозволить надійніше експлуатувати парогенератори ЮУАЕС.

«Нову систему вихороструменевого контролю металу трубок парогенераторів виробництва INETEC на Южно-Українську АЕС було поставлено в червні 2018 року після позитивних функціональних випробувань на майданчику виробника, - повідомляє подробиці начальник служби контролю металу (СКМ) ВП ЮУАЕС Андрій Бажуков. - У процесі випробувань було виявлено, що база даних вимагає доопрацювання, зокрема, комутації з масивом даних, які в нас були напрацьовані раніше. Використання вже зібраної інформації про стан металу теплообмінних трубок парогенераторів і знання всіх нюансів процесу буде вкрай корисне під час розробки робочих програм. Наші зауваження були враховані».

За словами А.Бажукова, потреба в заміні діючої системи вихороструменевого контролю металу теплообмінних трубок парогенераторів на ЮУАЕС була викликана тим, що на сьогодні ресурс цього обладнання, що працює з 2001 року, вичерпано.

Наразі галузевий атестаційний орган, закінчивши перший етап атестації нової дистанційної системи, що включав перевірку працездатності устаткування, відповідність його технічній специфікації, атестацію методик контролю, дав позитивний висновок про стан і працездатність самого обладнання, а також перспективи його використання. Черговий етап атестації призначено на 18 березня. У його перебігу персонал СКМ за вказаними методиками на відкритих і закритих зразках підтвердить свою кваліфікацію в проведенні повноцінного контролю та аналізу даних.

«Після атестації персоналу атестаційне досьє, яке сформує атестаційний орган, буде направлене до Державної інспекції ядерного регулювання України, яка ухвалить рішення про використання системи для контролю теплообмінних трубок і перемичок колекторів парогенераторів. У подальшому ми з хорватськими фахівцями проведемо перший спільний контроль на діючому парогенераторі одного з енергоблоків», - резюмує Андрій Бажуков.

 

 

версія для друку