МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Хмельницькій АЕС відбулись пожежно-тактичні навчання

13.03.2019 | 15:32

 

 

12 березня цього року на Хмельницькій АЕС відбулись тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі покрівлі машинного залу першого енергоблока.

Пожежно-тактичні  навчання проводились з метою відпрацювання взаємодії оперативного персоналу атомної електростанції, оперативно-рятувальних підрозділів третього державного пожежного рятувального загону (3 ДПРЗ)    при ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на території ХАЕС, дій особового складу підрозділів оперативно-рятувальної служби 3 ДПРЗ  Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій  України в Хмельницькій області з ліквідації надзвичайних ситуацій при гасінні пожеж на покрівлях великих площ.

 Згідно із тактичним задумом, в результаті порушення правил пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт сталася пожежа на покрівлі машинного залу площею 200 м², яка ймовірно могла розповсюдитись на п’ятнадцяту відмітку машзалу першого енергоблока.

Прибувши на місце ймовірної поді, підрозділи третього державного пожежного рятувального загону провели розвідку пожежі, оцінили її масштаби та організовували попереднє оперативне розгортання.

Вогнеборці отримали інформацію від начальника зміни турбінного цеху ХАЕС, який повідомив про пошкодження внутрішнього протипожежного водогону машзалу першого енергоблока. Відповідно до сценарію навчань, рятувальники піднялися на покрівлю машзалу та провели гасіння пожежі за допомогою стаціонарного лафетного пристрою. Рятувальники восьмої пожежної частини за допомогою 77 рукавів проклали  магістральну лінію від автоцистерни до сухотруба живлення для подачі вогнегасячих речовин на ліквідацію пожежі. Відпрацювали нетішинські пожежники і ситуацію, під час якої вийшли з ладу лафетні пристрої. Для цього задіяли генератори піни середньої кратності  зі сторони реакторного відділення №1 від сухотруба на покрівлі машзалу першого енергоблока.

В навчанні взяли участь сьома та восьма державні пожежно-рятувальні частини, 28 чоловік особового складу на 6 пожежних автомобілях основного та спеціального призначення.

 

версія для друку