МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС відбулось засідання Ради фахівців Енергоатома з досвіду експлуатації

15.03.2019 | 15:04

 

 

На Южно-Українській АЕС 13-14 березня відбулось чергове, 20-те за рахунком, засідання Ради фахівців з досвіду експлуатації АЕС України. Участь у заході взяли представники Дирекції НАЕК «Енергоатом», усіх діючих АЕС України, а також Державного науково-технічного центру з ядерної і радіаційної безпеки.

Діяльність Ради фахівців з досвіду експлуатації спрямована на підвищення безпеки, надійності та ефективної експлуатації атомних електростанцій. Під час спільних засідань аналізуються випадки порушень і відхилень у роботі енергоблоків. Члени Ради обговорюють найактуальніші питання щодо удосконалення системи застосування досвіду експлуатації,  розробляють уніфіковані методи зменшення порушень та помилок персоналу, працюють над методикою підвищення якості розслідування та виявлення корінних причин порушень.

«Наше головне завдання – скоротити кількість відмов у роботі обладнання і порушень на енергоблоках, – зазначив директор з виробництва - заступник виконавчого директора з виробництва НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. - Більшість енергоблоків України працюють понад три десятиліття. Ми маємо багатий досвід експлуатації. На енергоблоках виконується цілий комплекс заходів з підвищення їх безпеки та надійності. Постійно проводяться модернізаційні та реконструктивні роботи. Навчаючись працювати з новим обладнанням, персонал інколи припускається помилок. Тож ми ініціювали введення нових процесів з управління ризиками та людським чинником на галузевому рівні».

Робота з впровадження базових принципів і інструментів з попередження та недопущення помилок персоналу, створення атмосфери відкритості та «системи непокарання» на українських АЕС триває з 2017 року. У галузеві документи внесено зміни, на майданчиках здійснюється підготовка персоналу з врахуванням аналізу корінних причин виникнення порушень і відхилень у роботі АЕС та ролі, яку в їхньому виникненні відіграє людський чинник.

На засіданні 13 березня представники атомних станцій відзвітували про організацію навчання персоналу методології врахування впливу людського і організаційного чинника на реальній події, обговорили перспективу створення експертних груп з аналізу корінних причин порушень та відхилень у роботі.

З метою покращення взаємодії та більш ефективного обміну досвідом з міжнародною атомною спільнотою ухвалено рішення про участь спостерігачів від атомних станцій України у заходах Всесвітньої асоціації операторів АЕС, що проходитимуть у відокремлених підрозділах НАЕК «Енергоатом». 

Учасники засідання розглянули підсумки інтегрованої оцінки результативності коригуючих заходів на Запорізькій АЕС, що була пілотною з вказаного напрямку, та вирішили поширити їх як позитивну практику на інші атомні станції НАЕК «Енергоатом».

Порядок денний засідання включав також обговорення відхилень та порушень, що сталися на АЕС України в 2018 році та в першому кварталі 2019-го. Ці ж питання буде винесено на Колегію Держатомрегулювання. Роботу атомників щодо аналізу досвіду експлуатації фахівці державного регулюючого органу  оцінюватимуть 21 березня.

 

версія для друку