МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Южно-Український енергокомплекс відвідали школярі Поліського району

28.03.2019 | 14:53

 

 

Учні двох шкіл Поліського району Київської області 25-26 березня побували з ознайомлювальною екскурсією на об'єктах Южно-Українського енергокомплексу. Поїздку було організовано дирекцією з комунікацій НАЕК «Енергоатом».

 

Роботу з населенням  території, де компанія  споруджує новий об’єкт – Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, - розпочали декілька років тому. «Просвітницьку місію у Іванківський та Поліський райони, які межують з будівництвом, допомагають нести студенти профільних вишів,  які були учасниками проекту «Весняна школа» та є членами молодіжно-енергетичної спільноти, - розповідає спеціаліст 1 категорії відділу інформаційно-іміджевих проектів дирекції з комунікацій  НАЕК «Енергоатом» Наталя Лашевич. - Вони приїздять з лекціями у школи цих районів. Старшокласників також запрошують на екскурсію до Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут. Та найбільшою популярністю користуються поїздки на діючі атомні електростанції».

 

Минулого року на Южно-Українському енергокомплексі побували представники Іванківської райдержадміністрації, викладачі та учні навчальних закладів. Цього разу з енергокомплексом на Південному Бузі знайомились 30 школярів Поліського району з двох навчально-виховних об’єднань (НВО) – Мар’янівського та Радинського, що охоплюють дітей з 13 довколишніх сіл. Вони побували в інформаційному центрі ЮУАЕС, на Ташлицькій ГАЕС, у машинній залі енергоблока №3 атомної станції та на повномасштабному тренажері, що є точною копією блочного щита управління енергоблоком. «Для них ця поїздка може стати вирішальною у виборі майбутньої професії, - зауважує вчитель хімії та географії Мар’янівського НВО Михайло Наконечний. – Я хоч і проживаю на території, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи, розумію, що АЕС – найбільш ефективний виробник електроенергії. Альтернативних джерел - сонячної та вітрової - недостатньо для забезпечення потреб народогосподарства. Єдина умова – це має бути стовідсотково  безпечне виробництво».

 

НАЕК «Енергоатом» проводить просвітницьку роботу з громадськістю Іванківського та Поліського районів щодо спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива  для АЕС України. У цій діяльності чільне місце належить покращенню обізнаності в таких питаннях  як значення атомної енергетики для держави, безпека та надійність експлуатації українських атомних станцій, а також роль енергогенеруючої компанії в економіці країни. Території, де НАЕК «Енергоатом» будує свої об’єкти, мають суттєві преференції. І вчителі про це  знають.  «Наша школа отримала комп’ютерний клас, столи для тенісу та інший спортивний інвентар, - додає Сергій Ільницький, вчитель інформатики Радинської школи. -  А побачене нашими учнями є найкращим стимулом добре вчитись і вступати до вишів, де готують персонал для АЕС».

 

 

версія для друку