МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Фахівці ЮУАЕС розповіли освітянам з Арбузинки про підготовку до продовження строку експлуатації енергоблока №3

03.04.2019 | 13:27

 

 

На Южно-Українській АЕС 29 березня відбувся круглий стіл за участю педагогів Арбузинської загальноосвітньої школи №2. Розмову фахівців ЮУАЕС з освітянами було присвячено питанню продовження строку експлуатації блока №3. За традицією їй передували огляд Ташлицької ГАЕС, відвідування Олександрівської ГЕС і екскурсія на повномасштабний тренажер блочного щита управління АЕС.

Серед 26 екскурсантів були педагоги різного фаху – біологи, філологи, географи, фізики. «Учні нашої школи вже впродовж 10 років відвідують об’єкти енергокомплексу. Вони приїжджають, діляться своїми враженнями. Тим більше хотілося привезти свій педагогічний колектив, який теж хотів би поспілкуватися з працівниками атомної станції, подивитися, в яких умовах вони працюють, і, врешті-решт довідатись, який ступінь захисту є на підприємстві. Для населення це не байдуже», - розповіла про мету візиту директор Арбузинської ЗОШ №2 Валентина Ікленко. Погодився із своїм керівником і вчитель географії, голова профспілкового комітету школи Валерій Пластамак, наголошуючи, що власне йому хотілося дізнатися, чи дбає підприємство про своїх працівників і які новітні технології забезпечують надійність безпечного виробництва електроенергії.

Підсумували побачене та почуте за круглим столом. Зважаючи на те, що 2020 року спливе проектний термін експлуатації третього «мільйонника» Южно-Української АЕС, розмову присвятили продовженню його виробничого життя. Під час діалогу з атомниками освітяни дізналися про те, на чому ґрунтується саме поняття продовження строку експлуатації енергоблока. «Насправді, це великий і складний комплекс робіт, у якому задіяні практично всі підрозділи атомної станції, - зазначив начальник служби надійності ресурсу та продовження експлуатації ВП ЮУАЕС Борис Мікітков. - У першу чергу реалізується значний комплекс робіт з модернізації та удосконалення обладнання енергоблока. Крім того, виконується оцінка технічного стану устаткування, будівель і споруд. Загалом, до моменту продовження строку експлуатації енергоблока ми йдемо п'ять-шість років». Фахівці ЮУАЕС підкреслюють, що розуміння населенням цього кроку є важливим фактом. Вони аргументують: один працюючий «мільйонник» для економіки країни означає виробництво за рік товарної продукції більш як на 3 мільярди гривень і майже 1800 робочих місць. Серед іншого державний бюджет додатково отримає 31 мільйон гривень збору на компенсацію ризику населення, яке проживає в 30-км зоні розташування АЕС. А ці гроші призначені для розвитку регіону.

Під час круглого столу атомники надали вичерпні відповіді на запитання гостей. Йшлося про показники онкозахворюваності в районі розташування атомної станції, пільги для мешканців зони спостереження АЕС та ін. На завершення діалогу представники педагогічного колективу Арбузинської ЗОШ №2 зійшлися на думці, що продовжити розрахунковий строк служби блока №3 варто. Це доцільно та безпечно.

 

версія для друку