МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Пленум Атомпрофспілки визначив завдання щодо подальшого розвитку атомно-енергетичного комплексу

22.03.2019 | 15:20

 

 

21 березня 2019 року у Києві відбувся IV Пленум Центрального комітету Атомпрофспілки за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної, ДАЗВ, підприємств галузі. Пленум проведено форматі панельних дискусій.

 

Юлія Підкоморна  привітала учасників Пленуму та ознайомила з ключовими завданнями, які стоять перед галуззю на найближчу перспективу. У виступі зазначила, що Міненерговугілля відслідковує ситуацію на підприємствах атомно-промислового комплексу та прагне врегулювати проблемні питання в найкоротший період. Зокрема, прийнято рішення Уряду щодо внесення змін до статуту державного концерну «Ядерне паливо», яким включено до складу учасників концерну державне підприємство «Бар’єр», а також доповнено напрямки діяльності концерну певними видами, що відповідають меті діяльності «Бар’єру». Таке рішення буде ефективним  і матиме позитивні наслідки для подальшого розвитку підприємства. Також Юлія Підкоморна  зазначила, що делегація Міненерговугілля ознайомилася на місці з роботою  підприємств атомно-промислового комплексу під час поїздки до регіону та  працює над розробленням покрокових заходів для підвищення ефективності їх роботи. При цьому наголосила, що одним із пріоритетів є турбота про людей  та фінансове забезпечення підприємств.

 

Перше пленарне засідання Пленуму було присвячене ситуації у Чорнобильській зоні відчуження, де передбачається реорганізація підприємств. Обговорено питання соціальних зобов’язань, передбачених галузевою угодою, узгодженість з профспілкою дій адміністрації тощо.

 

Другий блок питань Пленуму присвячено ситуації в атомно-енергетичному комплексі. Зокрема, обговорено питання роботи НАЕК «Енергоатом» в умовах заниженого НКРЕКП тарифу для АЕС, рівня заробітної плати персоналу, впровадження проектів з підготовки молодих фахівців, оздоровлення, закріплення кадрів, розвитку прилеглих до АЕС територій та стосунки з адміністрацією на принципі «взаєморозуміння». Виступили директор з кадрів та соціальних питань ДП НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр та голова первинної профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич.

 

Під час заходу учасники висловили  бачення ситуації щодо перспектив роботи Східного гірничо-збагачувального комбінату (СхідГЗК), державного концерну «Ядерне паливо». Своє бачення ситуації висловлювали голова Східної об’єднаної організації Борис Філіппов та директор СхідГЗК Олександр Сорокін.

 

 Більш докладна інформація про IV Пленум ЦК Атомпрофспілки http://www.atomprofspilka.info/news/l20193ds

 

версія для друку