МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

У Хмельницькій області почала працювати одна з найбільших в Україні сонячних електростанцій - "Кам'янець-Подільська"

21.03.2019 | 18:47

 

 

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко взяла участь в урочистому відкритті введення в експлуатацію сонячної електростанції «Кам’янець-Подільська» компанії «Подільскенерго» у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області на території села Панівці.

 

Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, становить 63.8 МВт. Заплановане щорічне виробництво електроенергії складе 68.2 ГВт/рік, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13000 домогосподарств в Кам’янець-Подільському.

 

«Такі інвестиційні проекти - це найкраща оцінка реформ, які реалізовуються в Україні. Іноземні інвестори приходять в Україну і готові продовжувати підтримку української економіки, шляхом збільшення своїх інвестиційних портфелів. Міненерговугілля формує політику, ми послідовно працюємо над імплементацією енергетичної стратегії, але справжня реалізація енергетичної стратегів - тут, в регіонах», – підкреслила Наталія Бойко у своєму виступі.

 

У заході також взяв участь Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров.

 

Проектування і будівництво СЕС “Кам’янець-Подільська” тривало 7 місяців і дозволило протягом цього періоду створити біля 300 нових робочих місць. На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника сонячних елементів і модулів Longi Solar, а також силові трансформатори компанії ETD. Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія, що спеціалізується на проектуванні і будівництві об’єктів відновлювальної енергетики і розподільних мереж — KNESS. Більше 50% комплектуючих станції виготовлено на українських підприємствах.

 

На даний час компанія “Подільськенерго” забезпечує район 45 штатними робочими місцями, а більшість процесів на станції автоматизовані.

 

Інвесторами проекту на паритетних засадах виступили група ICU і американський фонд VR Capital Group. Загальний обсяг інвестицій у будівництво СЕС “Кам’янець-Подільська” склав біля 55 млн дол. США.

 

Щорічно в бюджет села Панівці «Подільськенерго» буде сплачувати 2.6 млн грн в якості орендних платежів за використання земельної ділянки, що робить компанію головним платником податків для місцевої громади. Дані кошти будуть витрачені на першочергові соціальні потреби села.

 

http://33tv.com.ua/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%83%D0%B6%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8E-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96-%D1%83-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8F/

 

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=v_8ey05FyGw

 

https://m.youtube.com/watch?v=Yz4JTtzQyXI

 

 

версія для друку