МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Ядерна енергетика вимагає всеохоплюючого підходу до підготовки фахівців

18.03.2019 | 20:56

 

 

Про це зазначив директор Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков  під час круглого столу на тему: «Потенціал співробітництва з китайськими освітніми установами та державними компаніями в галузі атомної енергетики, питання підготовки професійних кадрів», який організований Асоціацією «Sin Silk» в межах проекту КНР «Один пояс - один шлях».

 

Захід проведено  за участю представників  Міненерговугілля, ДП НАЕК «Енергоатом», Інституту енергетики та систем керування Національного університету «Львівська політехніка»,  Навчально-наукового інституту енергетики і комп’ютерно-інтегрованих систем управління  Одеського національного політехнічного університету,   Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

 

Олег Коріков у виступі  наголосив, що підтримка освіти і науки для розвитку людського капіталу, створення гідних умов праці для персоналу є одним з основних пріоритетів в Україні.  Також поінформував про діяльність Міненерговугілля  щодо підготовки фахівців для енергетичної галузі.

 

«В Україні створено комплексну систему підготовки персоналу для атомних електростанцій, починаючи з професійної орієнтації школярів , супроводу навчання студентів у вищих навчальних закладах  і закінчуючи професійним навчанням безпосередньо на АЕС, підвищенням кваліфікації у навчально-тренувальних центрах», - зазначив О. Коріков. 

 

Також поділився новиною щодо впровадження у межах міжнародного  проекту з 1 вересня 2019 року  магістерської програми з підготовки фахівців  з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних за спеціальністю «Атомні станції та установки» на базі Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

 

Також Олег Коріков запевнив у підтримці з боку Міненерговугілля освітніх програм, які впроваджують університет «Львівська політехніка», Одеський національний політехнічний університет з метою підготовки фахівців для енергетичної галузі України.

 

Під час заходу учасники переглянули презентації компанії СNNC  та освітньої програми  TUNEM,   презентацію освітньої програми Університету Цінхуа. НАЕК «Енергоатом» поділився напрацюваннями щодо підготовки професійних кадрів для галузі атомної енергетики України.

 

Декан теплоенергетичного факультету Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського»  Євген Письменний поділився досягненнями в освітньому процесі за спеціальністю атомна енергетика та перспективними планами  розвитку навчального процесу.

 

53735662_335893770371497_755297319288569856_n.jpg

версія для друку