МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та Литва мають потенціал взаємовигідної співпраці в енергетиці

06.02.2019 | 18:00

 

 

У Міненерговугілля  відбулась робоча зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні.

 

Під час зустрічі сторони обговорили важливість транзиту природного газу територією України, можливості постачання скрапленого природного газу через ЛНГ – термінал Литовської Республіки із західного напрямку, збільшення видобутку газу в Україні тощо.

 

Цікавим для України є досвід Литви з питань функціонування енергосистеми в умовах впровадження нової моделі ринку електричної енергії, імплементації законодавства та  цінової політики в ринкових умовах.

 

Литовська сторона запевнила у  підтримці України у впровадженні реформ, а також  щодо збереження обсягів транзиту газу до країн ЄС.

 

У зустрічі взяли участь Олексій Гладкий, заступник начальника Управління – начальник відділу двостороннього співробітництва та міжнародних договорів Управління міжнародного співробітництва; Олена Чайковська, заступник начальника Управління - начальник відділу функціонування нафтогазового комплексу Управління нафтогазового комплексу, Валентина Кальніченко, директор Департаменту корпоративних та майнових відносин, Вікторія Гнатовська – керівник експертної групи Директорату енергетичних ринків.

 

Литовську сторону представляли Гвідас Кєрушаускас, Посол з особливих доручень Департаменту зовнішніх економічних відносин та політики економічної безпеки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, та Саулюс Лабутіс, Міністр-радник Посольства Литовської Республіки в Україні.

 

Довідково:

 

8 грудня  2018 року у Литві за участю Президента України Петра Порошенка та Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте відбувся III Українсько-литовський економічний форум. У роботі форуму взяли участь більше ста підприємців з української та литовської  сторони. Учасники форуму обговорили торгово-економічну та інвестиційну співпрацю України та Литви, особливості ведення бізнесу на ринках двох країн, можливості заснування спільних підприємств. Також під час форуму Україна та Литва опрацювали  можливості співробітництва у напрямі підвищення енергоефективності у промисловості та впровадження сучасних систем енергоменеджменту, які відповідають стандартам ISO 50001.

версія для друку