МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міжнародні інвестиції та технічна допомога сприяють впровадженню повноцінних енергетичних ринків в Україні

30.01.2019 | 20:35

 

 

Громадська рада при Міненерговугілля України на засіданні 29 січня 2019 року розглянула питання  «Вплив міжнародних інституцій, донорських організацій,  інвестиційних програм та проектів міжнародної технічної допомоги на реформування  ПЕК України та можливість впровадження  нових технологій та виробництв».

 

Від Міненерговугілля участь у заході взяли генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров, генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець, представники Управління міжнародного співробітництва.

 

Про стан та перспективи міжнародної технічної допомоги та залучення інвестицій у розвиток паливно-енергетичного комплексу поінформував Віталій Кушніров. Зокрема, ознайомив із результатами роботи щодо впровадження спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів. Йшлося про реалізацію пріоритетних проектів ПрАТ «Укргідроенерго», ДП «НАЕК «Енергоатом», ДП «НЕК «Укренерго» та АТ «Укртрансгаз». Особливо акцентовано увагу на тому, що в 2018 році підписано угоду з Європейським інвестиційним банком на 136 млн. євро в рамках проекту «Програма підвищення надійності підстанцій», який є частиною Комплексної програми автоматизації підстанцій ДП «НЕК «Укренерго».

 

«Залучення фінансування для модернізації енергетичної інфраструктури, а також посилення надійності та якості енергозабезпечення є одним із наших пріоритетних завдань», – зазначив Віталій Кушніров.

 

Другим кроком, за словами Віталія Кушнірова, є залучення міжнародної технічної та експертної допомоги. Одним із найбільших проектів технічної допомоги є проект «Енергетична безпека», який розпочатий в минулому році за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основні його завданнядопомога Уряду України у виконанні вимог щодо приведення нашого законодавства у відповідність до законодавства ЄС, включаючи Третій енергетичний пакет; поліпшення енергетичної безпеки; створення конкурентних енергетичних ринків у секторах електроенергії, природного газу та теплопостачання; збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

 

Віталій Кушніров також окреслив напрямки роботи, які потребують залучення зовнішньої експертної допомоги. Це, зокрема, допомога в підготовці та імплементації нормативно-правових актів у сфері енергетики, щодо розвитку атомно-промислового комплексу, вирішенні питань комерційного обліку природного газу, розробленні концепції розвитку ТЕЦ в умовах нової моделі ринку електричної енергії тощо.

 

Ольга Буславець поінформувала щодо поточного стану функціонування енергосистеми, впровадження проектів з переобладнання енергоблоків ТЕС на спалювання газового вугілля,  вирішення питань розрахунків за спожиту електроенергію та безперебійного постачання електроенергії підприємствам в умовах впровадження з 1 січня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії, економічно обгрунтованих  норм споживання газу та встановлення приладів обліку природного газу тощо. Також ознайомила з перспективами впровадження ринку електричної енергії та запросила представників громадськості до активної участі в обговоренні  нормативно-правових актів, які розробляє Міненерговугілля.

 

Громадськість наголошувала на важливості розвитку науки, стимулювання раціонального використання енергоресурсів та впровадження нових проектів з метою модернізації об’єктів ПЕК України.

 

версія для друку