МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч з головою Німецького енергетичного агентства (DENA) Андреасом Кульманом

07.03.2019 | 14:00

 

 

Наталія Бойко привітала представників Німецького енергетичного агентства та Міністерства економіки та енергетики Федеративної Республіки Німеччини та підкреслила важливість для енергетичної системи України інтеграційних процесів у Європейському Союзі та проведення двостороннього українсько-німецького співробітництва у сфері енергетики, зокрема щодо сприяння розвитку відновлюваних джерел енергії.

 

Також подякувала за постійну підтримку Федеративної Республіки Німеччини у посиленні рівня енергетичної безпеки України.

 

Наталія Бойко зазначила, що Україна підтримує діалог з питань стратегічного розвитку та прагне дотримується курсу на збільшення частки електроенергії з відновлюваних джерел. Відзначила, що Українська сторона уважно слідкує за новими тенденціями ЄС, зокрема в питаннях переходу від третього енергопакету до четвертого «Чиста енергія для всіх європейців».

 

Наталія Бойко підкреслила, що що в рамках інтеграції до ENTSO-E для України одним із найцікавіших векторів є інтеграція генерації з відновлювальних джерел енергії в ОЕС України. Тому надання технічної допомоги на реалізацію проекту щодо інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергосистему (RES Integration for Ukraine) може стати першим прикладом успішного співробітництва в електроенергетиці.

 

Зокрема, заступник Міністра зазначила, що 2019 рік – рік значних змін в українській енергетиці. Передусім це впровадження в Україні визначальних положень Закону «Про ринок електроенергії», здійснення процесу відокремлення контролю над виробництвом електроенергії та її передачею та завершення процесу анбандлінгу Укренерго для успішного проходження сертифікації відповідно до стандартів ENTSO-E задля приєднання в майбутньому до загальноєвропейської енергосистеми.

 

Окремо зупинилась Наталія Бойко на питанні удосконалення законодавства до сталого розвитку відновлюваної енергетики.

 

«Сьогодні можемо констатувати, що це динамічний сектор електроенергетики. І у цьому напрямі ми досягаємо успіхів шляхом удосконалення законодавства, працюючи над новою аукціонною моделлю підтримки ВДЕ», - підкреслила заступник Міністра. При цьому відзначила, що сталий розвиток відновлюваної енергетики можливий лише з урахуванням всіх економічних і технічних викликів, що стоять перед електроенергетичним комплексом України.

 

Під час зустрічі виступив Віталій Кушніров, директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції та проінформував про роботу над імплементацією частини нових вимог законодавства ЄС у сфері енергетики та кліматичної політики, зокрема щодо роботи над інтегрованим Національним планом з енергетики та клімату України до 2030 року.

 

Керівник експертної групи розвитку відновлюваних джерел енергії Директорату енергетичних ринків Олександр Мартинюк у своєму виступі ознайомив із сучасний станом відновлювальної енергетики в Україні та законодавчими ініціативами щодо нової моделі підтримки розвитку ВДЕ в Україні та вирішенням проблемних питань регулювання потужності.

 

Німецька сторона підкреслила готовність обміну досвідом та сприяння реалізації планів щодо впровадження проектів розвитку ВДЕ.

 

Підсумовуючи зустріч, Наталія Бойко висловила впевненість, що зустріч стане одним з ефективних механізмів розвитку взаємовигідного співробітництва у сфері реалізації енергетичних проектів та формування спільних довгострокових стратегій між Україною та Німеччиною та подякувала німецькій стороні за запрошення на Енергетичний Діалог, що відбудеться 9-10 квітня у Берліні, та наголосила, що цей захід значно інтенсифікує співробітництво у сфері енергетики між нашими державами.

 

У заході взяли участь Віталій Кушніров, директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції; Олександра Козловська, начальник Управління міжнародного співробітництва; Олександр Мартинюк, керівник експертної групи розвитку відновлюваних джерел енергії Директорату енергетичних ринків; Сергій Герасимов, завідувач сектору співробітництва з міжнародними організаціями та країнами ЄС Управління міжнародного співробітництва; Олена Іванова, державний експерт Експертної групи з питань зовнішньої енергетичної політики, європейської та євроатлантичної інтеграції Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції; Олег Сусак, державний експерт Експертної групи з питань сталого розвитку ПЕК, екології, захисту клімату та енергоефективності ПЕК Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції; Микола Яковенко, державний експерт Експертна група з питань стратегічного планування, інформаційно-аналітичного моніторингу, оцінки впливів та підготовки звітності Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції; Тетяна Тіщенко, державний експерт Експертної групи з питань інвестиційної політики Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції.

 

Довідково:

Енергетична агенція «DENA» є центром компетенції та обміну досвідом з питань ефективного використання відновлювальних джерел енергії. Головним лозунгом агенції є створення добробуту через безпечне та економне використання енергетичних ресурсів. При цьому мета полягає у забезпечені виробництва енергетичних ресурсів з дотриманням екологічних стандартів на основі підвищення ефективності їх використання та доступності для споживачів. «dena» виступає зв`язуючою ланкою між політикою, економікою та суспільством для впровадження енергоефективних проектів, які включають транспортну, комунальну сфери, енергетику та інші галузі.

 

У травні 2016 р. «DENA» спільно з партнерами - Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO eV) і Центром компетенції великих населених масивів - обрало 20 житлових будинків в Україні, які взяли участь у програмі розробки типових проектів «Комплексна енергозберігаюча санація багатоквартирних житлових будинків в Україні» . У відбірковому конкурсі взяли участь понад 500 власників житла. Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини надає фінансову підтримку даному проекту.

 

версія для друку