МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

18 лютого 2019 року заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко виступила з промовою під час панелі "Пріоритетні сфери співробітництва" в рамках проведення звітної Конференції "Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС" за 2018 рік

19.02.2019 | 11:45

 

 

У своєму виступі Н.Бойко відзначила злагоджену роботу між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Верховною Радою України, яка здійснюється для комплексного реформування галузі енергетики.

 

Поряд з тим, учасників Конференції поінформовано про проведену роботу у розроблені та прийняті нормативно-правових актів для імплементації базових законів України в галузі енергетики з метою запуску нового ринку електроенергії та ринку природного газу. Також підкреслено пріоритетність інтеграції енергетичних ринків України до енергетичних ринків ЄС; окреслено плани на 2019 рік, зокрема, у контексті майбутнього «четвертого енергопакету ЄС», підсумовано, що реформування галузі енергетики і надалі відбуватиметься відповідно до взятих міжнародних зобов’язань, а розроблення стратегічних документів базуватимуться згідно із вимогами та практиками ЄС.

 

«Для України є важливим завершення імплементації правових актів ЄС, відповідно до вимог Угоди про асоціацію. Наразі Європейський Союз переходить від третього енергопакету до четвертого «Чиста енергія для всіх європейців» і Україна повинна також слідувати цим оновленням.

 

Міненерговугілля вже почало працювати над розробленням інтегрованого Національного плану з енергетики та клімату України до 2030 року, що дозволить гармонізувати планування у енергетичній та кліматичній сфері, та в подальшому ефективніше співпрацювати з ЄС» - наголосила Н.Бойко.

 

Також, в рамках свого виступу, заступник Міністра з європейської інтеграції відзначила важливу роботу, яка відбувається у напрямку інтеграції ОЕС України до європейської енергетичної системи, в рамках співпраці з ENTSO-Е. Наголосила на важливості продовження реформ з метою створення незалежних операторів системи передачі електричної енергії та ГТС, які будуть сертифіковані і відповідатимуть усім європейським стандартам.

 

версія для друку