МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна працює над створенням прозорих конкурентних умов для інвесторів у сфері відновлюваної енергетики

07.02.2019 | 20:04

 

 

Про це наголошено під час зустрічі з представниками компанії Hero Future Energies Global Limited, яка проведена на прохання Посольства України у Великій БританіїУ зустрічі взяли участь голова наглядової ради компанії Рахул Мунджал та керівник бізнесу у Великій Британії та Європі Роберт Айрз. Компанія оперує потужностями у сфері відновлюваної енергетики обсягом понад 2,9 ГВт,  з яких 1,4 ГВт вже уведено в експлуатацію. У співпраці з українськими партнерами компанія споруджує ряд сонячних фотоелектричних станцій в Дніпропетровській області сумарною потужністю 140 МВт, які планується увести в експлуатацію до кінця поточного року.

 

Представники української сторони поінформували про чинне законодавство у сфері ВДЕ і ті потенційні ризики, які матимуть місце у разі збереження діючого високого «зеленого» тарифу. А також - щодо основних параметрів нового конкурентного механізму стимулювання відновлюваної енергетики відповідно до проекту Закону, який наразі опрацьовується Комітетом ПЕК Верховної Ради України за активної участі Міненерговугілля. Його успішна імплементація дозволить запустити систему аукціонів на квоти державної підтримки ВДЕ, забезпечить конкуренцію в галузі та знизить вартість «зеленої» електроенергії для споживачів.

 

Водночас, українська сторона запевнила, що для виробників, які вже працюють за чинною моделлю, система підтримки залишиться незмінною до кінця 2029 року, як це передбачено чинним законодавством. Поетапне зниження «зеленого» тарифу буде здійснюватися лише для нових проектів, уведених в експлуатацію з 2020 року.

 

Спілкувалися з представниками компанії Олександр Мартинюк та  Юлія Задорожнюк, керівники експертних груп Директорату енергетичних ринків, який очолює Генеральний директор Ольга Буславець.

2.jpg

51720792_758724157861484_3015484121771147264_n.jpg

версія для друку