МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Реформування державного управління в Міненерговугілля виходить на новий рівень

06.02.2019 | 18:24

 

 

Сьогодні в Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Максима Немчинова проведено зустріч із представниками Представництва ЄС в Україні. Обговорили подальші кроки щодо впровадження пілотного проекту з реформування державного управління та ефективність та результати роботи директоратів.

 

Максим Немчинов зазначив, що реформування покликане забезпечити сталість роботи системи, політичну незалежність та інституційну пам’ять. Наразі Міненерговугілля працює над новою цільовою структурою, яка передбачає виконання функцій з формування та реалізації політики та операційну діяльність. Надалі Міненерговугілля позбудеться невластивих функцій, зокрема щодо управління об’єктами державної власності. Нова структура передбачає цілісну систему, яка повною мірою забезпечить виконання покладених на Міненерговугілля завдань.

 

Максим Немчинов поінформував, що наразі в Міністерстві працюють три директорати (Директорат енергетичних ринків, Директорат викопних видів палива та Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції), які вже мають успіхи і напрацювання. Усього проведено 88 конкурсів, за результатами яких відібрано 49 осіб з 1680 заявлених на конкурс. Така цифра заявок свідчить про високу зацікавленість у формуванні нової державної служби на засадах нового законодавства та європейських практик. Призначено на посади фахівців з питань реформ 43 особи. Триває робота щодо формування Директорату розвитку ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу. Державний секретар відзначив, що найскладніше відібрати керівників експертних груп з огляду на високі вимоги до фахівців такого рівня.

 

Окремо відзначив заходи щодо впровадження електронного документообігу, що дозволить спростити процес обміну документами і зробити його ефективним і зрозумілим.

 

Державний секретар подякував за підтримку реформи державного управління з боку ЄС та запропонував зустрічатися на технічному рівні для обговорення нагальних питань реформування.

 

Керівники директоратів у виступах  відзначили, що нові фахівці мають високий рівень знань та нову парадигму мислення. Зокрема, керівник експертної групи Директорату енергетичних ринків Олександр Мартинюк відзначив ефективну роботу щодо формування політики у сфері відновлюваних джерел енергії та роботу над формуванням нової моделі підтримки генерації з ВДЕ. Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров підкреслив результативність впровадження проектів за підтримки зовнішньої допомоги, зокрема Світового Банку та USAID. Одним з ефективних інструментів є проект «Українсько-Данський центр», який надає дієву допомогу у впровадженні ВДЕ.

 

Генеральний директор Директорату викопних видів палива Максим Федотов серед успішних напрацювань підкреслив аналіз політик в розрізі кожного виду викопного палива та роботу щодо формування політики із залученням стейкхолдерів та роботу над пропозиціями щодо внесення змін до плану заходів з реалізації Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості.

 

За результатами зустрічі домовилися щодо продовження консультацій з фахівцями Представництва ЄС в Україні з питань реформування державного управління та про зустрічі фахівців обох сторін на системній основі.

 

версія для друку