МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Уряд вживає заходів для безперебійного постачання електричної енергії державним вугледобувним підприємствам

30.01.2019 | 19:22

 

 

Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» схвалений Урядом на засіданні 30 січня.

 

Проект розпорядження підготовлений за результатами засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності від 24.01.2019 та сприятиме забезпеченню надійного функціонування державних вугледобувних підприємств, недопущення надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

 

Проектом розпорядження передбачено виділити Міненерговугілля 450 млн. грн для забезпечення державними вугледобувними підприємствами оплати спожитої електричної енергії у 2019 році.

 

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» державні вугледобувні підприємства повинні здійснити заходи щодо закупівлі з 01.01.2019 послуги з розподілу та послуги з постачання електричної енергії. Відповідно до розпорядження Уряду постачальником «останньої надії» визначено ДПЗД «Укрінтеренерго». Державними вугледобувними підприємствами укладено договори на постачання електричної енергії з ДПЗД «Укрінтеренерго». Але у зв’язку з тим, що переважною більшістю зазначених підприємств не забезпечено поточну оплату спожитої електричної енергії, вони отримали попередження про припинення електропостачання з 30.01.2019.

 

У зв’язку із зменшення протягом 2018 року обсягу видобутку рядового вугілля через відсутність коштів на придбання обладнання, що призвело до дефіциту обігових коштів, підприємствами здійснено лише часткову оплату загальної вартості електроенергії. Державна підтримка на часткове покриття витрат із собівартості товарної вугільної продукції у сумі 2 071,1 млн. грн не забезпечила їх збалансованості. Водночас така державна підтримка на 2019 рік становить 630,0 млн. грн, що на 1 441,1 млн. грн, менше, ніж у 2018 році, тому вугледобувні підприємства не в змозі розраховуватись із постачальниками за спожиту електроенергію.

 

Зазначене розпорядження сприятиме вжиттю відповідних заходів з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру з причини можливого затоплення діючих шахт, що може мати значні негативні екологічні та соціальні наслідки.

                                                                                                             

версія для друку