МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Сталий розвиток - це баланс між економічним розвитком, соціальними інтересами та впливом на екологію - Наталія Бойко

25.01.2019 | 19:14

 

 

24.01.2019 заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в ефірі телеканалу «Еспресо» окреслила перспективи України щодо розвитку відновлюваних джерел енергії в контексті зобов’язань України щодо впровадження європейських стандартів у процесі євроінтеграції в енергетичному секторі.

 

«Зараз у Європі діє Третій енергопакет він сфокусований на те, щоб створити ринкові механізми та ринкові відносини для ринків газу та електроенергії», - зазначила Наталія Бойко.

 

Також зауважила, що наступний енергопакет, який зараз обговорюється і який буде імплементований, називатиметься «Чиста енергія для кожного європейця». Україна завершує імплементацію Третього енергопакету, як це передбачено Планом заходів з реалізації першого етапу впровадження Енергетичної стратегії України до 2035 року.

 

«Поряд з тим ми максимально націлені на збільшення частки відновлюваних джерел енергії, націлені на зменшення споживання і правильне, ощадливе ставлення до енергоносіїів і при тому інноваційний розвиток», - наголосила Наталія Бойко.

 

Говорячи про перспективи розвитку ПЕК, Наталія Бойко зауважила, що питання не тільки у відмові від викопних видів палива, а в тих інноваційних механізмах, які ми впроваджуємо до своїх мереж, для свого споживача, можливостей керувати своїм попитом, обирати свого споживача, продавати частково свою енергію в мережу, якщо генеруєш своєю сонячною електростанцією.

 

«Важливим для України є зменшення викидів, зокрема ми працюємо на впровадженні Національного плану скорочення викидів від великих опалювальних установок. Україні важливо поступово вийти на той шлях модернізації і відмови від генерації, яка є не ефективною, яка забруднює занадто навколишнє середовище.» - зазначила заступник Міністра.

 

«На сьогодні важливим є питання енергетичної безпеки. Енергетична стратегія спрямована на забезпечення енергетичної безпеки та додатково нами зараз напрацьовуються певні законодавчі пропозиції стосовно основних положень, які мають бути закріплені законодавчо, для того щоб гарантувати додаткову енергетичну безпеку», - переконана Н. Бойко.

 

Відео:

https://www.youtube.com/watch?v=SjwZXagVrhg&t=16s

 

версія для друку