МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Укргідроенерго презентувало Кодекс корпоративного управління компанії

20.12.2018 | 18:01

 

 

20 грудня в апараті управління компанії відбулася презентація проекту Кодексу корпоративного управління Приватного акціонерного товариства «Укргідроенерго».

 

Від Міненерговугілля участь у заході взяли державний секретар Максим Немчинов та директор Департаменту корпоративних та майнових відносин Валентина Кальніченко. Серед почесних гостей заходу -  Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко,  заступник Міністра фінансів України Василь Шкураков; член НКРЕКП Олександр Формагей та ін.

 

«Стосовно корпоративного  управління – для Міністерства – це такий же самий виклик як і для компанії,  – зауважив державний секретар Максим Немчинов.

 

– Нам потрібно навчитись формувати політику власності. Нам треба навчитись працювати з наглядовою радою і правильно ставити акценти й завдання для компанії саме через наглядову раду. Працювати по-старому в умовах нового ринку майже неможливо. Статут вже затверджено - це дозволяє почати процес відбору наглядової ради. Це також дозволяє нам почати формувати політику власності й переймати досвід інших наглядових рад.  Кодекс корпоративного управління – дуже важливий документ  і він допоможе нам, як Міністерству, формувати правильну політику власності».

 

У зв’язку із проведенням реформи корпоративного управління в статуті Укргідроенерго передбачено створення і функціонування наглядової ради, до якої мають обиратися незалежні члени. Світовий досвід свідчить, що незалежні наглядові ради є дієвим інструментом підвищення ефективності управління підприємствами державного сектору економіки. Вони сприяють зниженню рівня корупції в процесі публічних закупівель, встановленню економічно обґрунтованих цін на товари і послуги підприємств та мінімізації корупційних ризиків. Не менш важливим є те, що завдяки наглядовим радам з незалежними директорами такі підприємства стають менш залежними від політичних впливів.

 

Окрім Статуту ПрАТ «Укргідроенерго», одним з найважливіших документів, які регулюють діяльність акціонерного товариства, є кодекс корпоративного управління, проект якого було презентовано. Кодекс містить звід правил, відповідно до яких регулюються взаємини між Товариством, його органами управління та контролю, акціонерами Товариства та іншими зацікавленими особами.

До підготовки Кодексу корпоративного управління Укргідроенерго було залучено одного з світових лідерів з надання правових консультаційних послуг – Адвокатське об’єднання «ПРАЙСУОТЕРХАУСКУПЕРС ЛІГАЛ».

 

У рамках презентації присутні дізналися про систему корпоративного управління ПрАТ «Укргідроенерго», функціонування та принципи, на основі яких воно будується. Заходи щодо підготовки проекту Кодексу корпоративного управління та щодо його затвердження загальними зборами Товариства здійснені з метою впровадження кращих міжнародних практик ефективного ведення бізнесу.

 

Наприкінці презентації генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота підкреслив: «Ми сьогодні ознайомились з Кодексом корпоративного управління компанії, який повністю відповідає  усім стандартам, котрі є в Україні, Європі та світі. Є єдиний підхід щодо учасників наглядової ради, їхніх обов’язків, щодо їх кількісного складу. Не важливо, чи будуть членами наглядової ради українці, чи іноземці. Важливо, щоб це були професійні люди. Відтак ми очікуємо професійну наглядову раду. Також для нас дуже важливо, щоб це були фахівці, які б знали не лише енергетику, але й гідроенергетику, вболівали за компанію так, як за неї вболіває команда, яка вже тут працює».

 

До участі в презентації були запрошені також представники  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, енергетичні компанії та провідні ЗМІ.

Довідка:

ПрАТ «Укргідроенерго» - найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що включена до переліку 15 підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких становлять 70% від загального показника у держсекторі. До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС. В процесі підготовки до будівництва - Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2.

 

В статутному капіталі Товариства 100% акцій належить державі в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.Згідно з показниками 2017 року Офіс великих платників податків включив ПрАТ "Укргідроенерго" до переліку топ-100 найбільших платників у державі.

 

У 2018 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях Товариства становила 103, а їх сумарна встановлена потужність досягла 5 758 МВт. Компанія постійно динамічно розвивається та забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.

 

Одним із найважливіших напрямів взаємодії Товариства із суспільством є впровадження стратегії корпоративної соціальної відповідальності та постійне вдосконалення соціального захисту співробітників та їх родин.  В компанії працює близько 3000 співробітників.

 

ПрАТ «Укргідроенерго» – лауреат багатьох державних і міжнародних премій, в тому числі багаторазовий переможець Національного рейтингу якості товарів і послуг «Зірка якості» в номінації «Краще підприємство року».

 

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота став переможцем 20-ї загальнонаціональної програми «Людина року» у номінації «Промисловець року» та посів одне з чільних місць у рейтингу «ТОП-100 кращих менеджерів України» у 2018 р. 2017-го року Ігорю Сироті було присуджено одразу дві премії: Державну премію України в галузі науки та техніки та премію «Гордість України» за результатами Національного рейтингу якості товарів і послуг «Зірка якості».

 

https://uhe.gov.ua/media_tsentr/novyny/ukrgidroenergo-prezentuvalo-kodeks-korporativnogo-upravlinna-kompanii?fbclid=IwAR3YIhr2VqFWJfSq6TbN9Q1exZw9iPRtpxpjpFnwTsHkJ2gGWvqfZeLyYu0

 

 

версія для друку