МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ЄС підтримує прагнення України забезпечити повну інтеграцію ринків газу та електроенергетики після завершення реформ - підсумки 5-го засідання Ради Асоціації між Урядом України та Європейською Комісією

19.12.2018 | 14:32

 

 

У Брюсселі проведено 5-е засідання Ради Асоціації між Урядом України та Європейською Комісією. Міненерговугілля у складі делегації під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана представляла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

 

Результатом роботи стало підписання низки угод за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні.

 

За результатами засідання прийнято спільну заяву Ради асоціації. У частині енергетики у Заяві йдеться про те, що ЄС визнав прагнення України забезпечити повну інтеграцію енергетичного ринку після завершення реформ. Також Рада асоціації підтвердила роль України як стратегічної транзитної країни для постачання газу, яка забезпечує доступні, безпечні і стабільні постачання до ЄС. У той же час обидві сторони погодилися з необхідністю активізації імплементації існуючих зобов'язань в енергетичному секторі.

 

Зокрема, Рада Асоціації наголосила на нагальній потребі завершити розукрупнення відповідних операторів систем передачі в електричному та газовому секторах у відповідності до законодавства ЄС; привітала призначення нової наглядової ради НЕК "Укренерго". Водночас очікує на подальші кроки з метою успішного завершення корпоратизації та сертифікації ДП «Укренерго» протягом наступних місяців. Рада асоціації також привітала прогрес, досягнутий у створенні Фонду енергоефективності.

 

Сторони очікують на оновлення Додатка XXVII у сфері енергетики до Угоди про асоціацію з метою відображення розвитку законодавства ЄС.

 

За підсумками Саміту Україна-ЄС від 9 липня 2018 р. Рада асоціації погодилася продовжити діалог, що випливає з ініціативи України поглибити співробітництво в рамках Угоди про асоціацію в таких галузях як енергетика, юстиція і внутрішні справи, митниця та цифрова економіка.

 

Спільна заява: https://bit.ly/2S0YygF

 

Joint press statement following the 5th Association Council meeting between the European Union and Ukraine: https://bit.ly/2PHYgJy

 

версія для друку