МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Делегація Міненерговугілля взяла участь у заходах Енергетичного Співтовариства

03.12.2018 | 10:30

 

 

29 листопада 2018 року у м. Скоп’є (Республіка Македонія) відбулося 16-те засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства. Це основний захід в рамках діяльності Енергетичного Співтовариства, який проводиться щорічно з метою формування узгодженої політики у сфері енергетики. У цьому році зазначений захід відбувся разом з 51- им засіданням Постійної групи високого рівня Енергетичного Співтовариства.

У цих заходах Міністерство енергетики та вугільної промисловості представляв його державний секретар Максим Немчинов.

Згідно з порядком денним  державами-учасницями розглянуто низку питань,  таких як: щорічний звіт роботи Секретаріату Енергетичного Співтовариства, рекомендації для загальної політики щодо цілей до 2030 року для країн-учасниць Енергетичного Співтовариства; процедурні акти щодо заснування платформи операторів системи розподілу та щодо заснування координаційної групи з питань кібербезпеки тощо.

Одним з головних питань для розгляду під час зазначених заходів стало прийняття низки рішень стосовно впровадження у національне законодавство норм ЄС.  Зокрема, під час засідання Ради Міністрів були прийняті рішення стосовно цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку (REMIT), встановлення вимог до енергетичного маркування та деяких Делегованих регламентів про пов’язані з енергетикою продукти.

Під час розгляду питання імплементації Договору про заснування Енергетичного Співтовариства Максим  Немчинов поінформував про основні досягнення у реформуванні енергетичного сектору та відзначив, що «Україна активно проводить галузеві реформи з метою гармонізації українського законодавства з європейським, зокрема і в рамках положень Третього енергетичного пакету, що надалі сприятиме повній інтеграції українського енергетичного ринку до європейського».

За результатами засідання Ради Міністрів прийняті рішення, що були узгоджені представниками держав-членів Енергетичного Співтовариства.

 

версія для друку