МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Компанія "Вестінгхауз" готова повністю забезпечувати українські АЕС ядерним паливом

26.11.2018 | 11:56

 

 

Про це заявили представники компанії «Вестінгхауз»  під час зустрічі з Міністром Ігорем Насаликом, що відбулася 26 листопада.

 

При цьому  запевнили, що компанія має всі технічні і логістичні можливості, щоб вийти на 100% забезпечення ядерним паливом усіх енергоблоків українських АЕС.  Наразі компанія здійснює постачання на 6 енергоблоків АЕС типу ВВЕР-1000, а третій енергоблок Южно-Української АЕС повністю  перейшов на паливо компанії «Вестінгхауз».

 

«Енергетична безпека завжди була і є під постійною увагою Президента та Уряду України», - зазначив Ігор Насалик. -  Враховуючи нинішні загрози національній безпеці України, у випадку припинення постачання ядерного палива з РФ,  ми готові забезпечити роботу енергоблоків українських АЕС з використанням палива компанії «Вестінгхауз».

 

Також  важливим кроком для посилення енергетичної безпеки стало будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у співпраці з компанією «Холтек Інтернешнл». Це дозволить нам змінити існуючу схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних електростанцій та позбутися залежності від послуг російських підприємств з тимчасового зберігання.

 

Сторони обговорили розширення співпраці щодо участі компанії у будівництві заводу з виробництва ядерного палива в Україні з використанням технології  «Вестінгхауз» та впровадження проекту «Енергоміст: Україна – Європейський Союз».

 

 

версія для друку