МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Корейські та турецькі компанії зацікавлені інвестувати в енергетику України

16.11.2018 | 21:29

 

 

У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками компаній “Innovation Middle East”, “Vulkan Co Ltd.” та “EMRE Ltd” (Південна Корея, Турція).

За дорученням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець зустріч провів керівник експертної групи розвитку відновлювальних джерел енергії Директорату Олександр Мартинюк. Під час зустрічі він зазначив, що Україна зацікавлена в розвитку відновлюваної енергетики: «Зростання частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел є одним із пріоритетів державної політики, який визначений Енергетичною стратегією України до 2035». Також наголосив, що для досягнення до 2035 року цільового показника в 25% ВДЕ в структурі енергобалансу України необхідно вдесятеро збільшити поточний обсяг виробництва електроенергії з альтернативних джерел.

Представників компаній було ознайомлено із поточною моделлю підтримки відновлювальної енергетики, а також тією, що наразі розробляється за участі Міністерства,  народних депутатів, інших ЦОВВ.  І запропоновано взяти участь у майбутніх аукціонах на квоти державної підтримки ВДЕ. «Посилення якісної конкуренції на цьому ринку вигідне українським споживачам, оскільки сприятиме зниженню вартості виробленої з ВДЕ електроенергії» - зазначив Олександр Мартинюк.

Сторони обговорили також і інші напрямки інвестування та впровадження передових технологій в галузі електроенергетики України, в тому числі – в системи накопичення електричної енергії. Будівництво та використання таких станцій є одним із рішень, що дозволить забезпечити надійну роботу енергосистеми в умовах зростання потужностей вітрової та сонячної енергетики.

Представники корейської та турецької сторін у свою чергу відмітили значний потенціал галузі відновлювальної енергетики України, підтвердили свій інтерес щодо інвестування, зокрема, в сонячну енергетику, і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

У зустрічі також взяли участь державний експерт Директорату викопних видів палива Микола Невінчаний та державний експерт Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Олександр Литвиненко.

 

версія для друку