МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На Хмельницькій АЕС тривають роботи з продовження терміну експлуатації першого енергоблока

16.11.2018 | 16:14

 

 

З метою ознайомлення з  поточним станом роботи Хмельницької АЕС делегація Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра Юлією Підкоморною сьогодні відвідала станцію.

 

Наразі службою аналізу безпеки виконується періодична переоцінка безпеки енергоблока №1 ХАЕС, за результатами якої буде розроблено відповідний звіт.

 

Звіт з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока - один з основних документів, необхідних для обґрунтування можливості продовження безпечної експлуатації енергоблока №1 в понадпроектний термін. Основними завданнями Звіту є підтвердження того, що експлуатація енергоблока здійснюється відповідно до проекту при дотриманні меж і умов безпечної експлуатації, вимог ліцензії на експлуатацію та відповідає діючим нормам і правилам з ядерної та радіаційної безпеки. 

 

Згідно з програмою учасники поїзди відвідали навчально-тренувальний центр та оглянули повномасштабний тренажер. Також здійснили обхід  та ознайомилися з роботою енергоблока № 2.

 

Під час  спілкування з керівництвом та інженерно-технічними працівниками Хмельницької АЕС обговорили перспективи будівництва 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС та відвідали  будівельний майданчик незавершеного будівництва енергоблока № 3, оглядовий майданчик ХАЕС та  майданчик ВРП-750.

 

Довідково:

Звіт складається з 14 окремих факторів безпеки і Комплексного аналізу безпеки. У грудні 2017 року звіт з періодичної переоцінки безпеки був розроблений у повному обсязі та наданий на розгляд до інспекції Держатомрегулювання України. На сьогодні матеріали 10-ти факторів безпеки пройшли державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки. За вісьмома факторами безпеки вже отримано позитивний висновок Держатомрегулювання, ще два відповідні фактори доопрацьовуються, решта уточнюються і будуть повторно спрямовані на розгляд в регулюючий орган. 

 

Остаточне рішення про можливий термін продовження експлуатації першого енергоблока ХАЕС буде прийнято Держатомрегулювання України на підставі Комплексного аналізу безпеки, згідно з результатами, отриманими при аналізі кожного з 14-ти факторів безпеки ЗППБ, включаючи такі фактори безпеки, як «Поточний технічний стан систем і елементів» і «Старіння». 

 

версія для друку