МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання діяльності на ринку природного газу"

13.11.2018 | 14:56

 

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності на ринку природного газу»

 

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування  проекту постанови Кабінету Міністрів України 
«Деякі питання діяльності на ринку природного газу»
 на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет - http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова робота», підрозділ «Регуляторна діяльність», папка «Проекти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу до них».

 

З метою виконання вимог Третього енергетичного пакету Європейського  Союзу та на виконання вимог пункту 21 розпорядження Кабінету Міністрів України  від 17 вересня 2014 року № 864-р «Про внесення змін до плану заходів щодо виконання зобов’язань в рамках договору про заснування Енергетичного Співтовариства» наразі триває реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відповідно до вимог Директиви 2009/73/ЄС стосовно відокремлення діяльності з транспортування природного газу на умовах, визначених Законом України «Про ринок природного газу».

 

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.07.2016 № 496 «Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу», якою затверджено план реструктуризації ПАТ «НАК «Нафтогаз України» з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу (далі – План реструктуризації ПАТ «НАК «Нафтогаз України») та обрано модель відокремлення діяльності з транспортування природного газу, передбачену статтею 23 Закону України «Про ринок природного газу», як модель відокремлення для оператора газотранспортної системи України, яка перебуває в державній власності та не підлягає приватизації.

 

Відповідно до статті 23 Закону України «Про ринок природного газу» та п. 2 Плану реструктуризації ПАТ «НАК «Нафтогаз України» оператор газотранспортної системи повинен бути відділений на підставі права власності.

 

Відповідно до Плану реструктуризації ПАТ «НАК «Нафтогаз України» майно, що використовується для забезпечення транспортування природного газу та обліковується на балансі ПАТ «Укртрансгаз», з урахуванням кредитних зобов’язань Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та її дочірніх компаній, має бути передане ПАТ «Магістральні газопроводи України».

 

Кабінетом Міністрів України було схвалено план передачі активів, матеріально-технічних та інших ресурсів до ПАТ «Магістральні газопроводи України», необхідних для його ефективної роботи, розроблений Міненерговугілля за участю експертів Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

 

Згідно плану дій з передачі активів, матеріально-технічних та інших ресурсів до ПАТ «Магістральні газопроводи України», необхідних для його ефективної роботи, потрібно прийняти постанову Кабінету Міністрів України щодо передачі державного та власного майна ПАТ «НАК «Нафтогаз України» до ПАТ «Магістральні газопроводи України».

 

Таким чином, щоб забезпечити реалізацію Плану реструктуризації ПАТ «НАК «Нафтогаз України» та виконання плану передачі активів, матеріально-технічних та інших ресурсів до ПАТ «Магістральні газопроводи України», необхідних для його ефективної роботи, потрібно невідкладно вжити подальших заходів. Необхідні заходи, визначені у підготовленому Міненерговугілля проекті постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності на ринку природного газу», зосереджені на імплементації взятих Україною зобов’язань в частині реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з метою відокремлення діяльності з транспортування природного газу.

 

Зауваження та пропозиції до проекту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою за адресою: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, 01601 вул. Хрещатик, 30; е-mail: evgeniy.stepanov@mev.gov.ua.

 

версія для друку