МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Укладено меморандум про взаєморозуміння в галузі ядерної енергетики та угоду про конфіденційність інформації між державним підприємством НАЕК "Енергоатом" та фінською компанією Wartsila

13.11.2018 | 09:53

 

 

У посольстві Фінляндії за участю Надзвичайного та Повноважного Посла в Україні Юхи Віртанена, Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець, президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського,  Генерального  директора Nuclear Service Wärtsilä France Мішеля Кубінга, представників компаній відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДП НАЕК «Енергоатом» та фінською компанією Wärtsilä, відомим виробником надійних аварійних дизель-генераторів та запасних частин.

 

Генератори компанії працюють на багатьох АЕС в Бельгії, Болгарії, Іспанії, Німеччині, Словаччині, Чехії, Україні, Фінляндії, Франції, Швеції, а також – в США, Китаї, Кореї, Індії. Варто відмітити, що до укладання меморандуму участь в тендерах Енергоатома на постачання запасних частин для дизель-генератора Wärtsilä, який працює на ЮУ АЕС, брали участь виключно компанії-посередники.

 

Під час виступу Ольга Буславець відзначила ключову роль атомної генерації в роботі енергосистеми України. Частка електроенергії, виробленої на АЕС, у загальній структурі її виробництва перевищує 50%. Використання надійних дизель-генераторів Wӓrtsilӓ та їх наступного сертифікованого сервісного обслуговування допоможе гарантувати найвищий рівень безпеки експлуатації українських АЕС.

 

Своєю чергою президент ДП НАЕК Енергоатом Юрій Недашковський відмітив важливість такого двостороннього співробітництва з огляду на плани компанії щодо будівництва нових енергоблоків та продовження  терміну експлуатації діючих блоків АЕС ще на 20-30 років. «Звичайно, все це можливо тільки за умов суворого дотримання вимог з безпеки, а одним із основних інструментів забезпечення безпеки АЕС є саме наявність надійного парку дизель-генераторних установок», - зазначив Юрій Недашковський.

 

Водночас Ольга Буславець висловила переконання, що підписаний Меморандум є лише першим кроком у подальшій співпраці з фінською компанією, оскільки в різних країнах Wӓrtsilӓ реалізовано успішні проекти у галузі смарт-генерації, що засновані на технології високоманеврених газопоршневих агрегатів. «В умовах інтенсивного розвитку відновлюваної енергетики, що спостерігається впродовж останніх років і відповідає Енергетичний стратегії України, наявність високоманеврених балансуючих потужностей є ключовим фактором забезпечення стандартів операційної безпеки ОЕС України. Такі рішення дозволять інтегрувати великі обсяги вітрової та сонячної генерації без зниження  виробництва електричної енергії атомними електростанціями. Тому перспективним напрямком співпраці може бути участь компанії  у конкурсах на будівництво маневрених генеруючих потужностей, порядок проведення яких наразі активно розробляється в Міністерстві», - підкреслила Ольга Буславець.

 

Генеральний директор Nuclear Service Wärtsilä France Мішель Кубінга запевнив, що питання безпеки є пріоритетом технічної політики компанії і також висловив сподівання щодо довготривалого співробітництва не лише в секторі атомної енергетики, але й в енергетичній галузі України загалом.

 

версія для друку