МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС веде планомірну підготовку до місії OSART

02.11.2018 | 13:57

 

 

У травні 2020 року команда експертів з перевірки експлуатаційної безпеки (OSART) Міжнародного агентства з атомної енергії проведе чергову місію на Запорізькій АЕС.

 

Експерти МАГАТЕ перевірятимуть Запорізьку АЕС за дванадцятьма напрямками: експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, аварійне планування і готовність, техпідтримка, використання досвіду експлуатації, взаємодія «людина – технологія - організація», лідерство і управління з метою забезпечення безпеки, тривала експлуатація, навчання і атестація, радіаційний захист, хімія і управління аваріями.

 

«Місія OSART для Запорізької АЕС дуже важлива. Це унікальна можливість провести незалежну оцінку станції, яка допоможе удосконалити її експлуатаційну безпеку», - підкреслив заступник керівника підготовки до місії, начальник відділу досвіду експлуатації Альберт Рябуха.

Для Запорізької АЕС це буде не новий досвід. У 2004 році на станції вже проходила місія OSART. Експерти перевіряли підприємство за восьма напрямками.

 

Незважаючи на те, що до місії OSART залишається півтора року, планомірна підготовка до неї вже ведеться. Створені робочі групи, до складу яких увійшли фахівці з різних напрямків. Уже проведена велика робота з проведення самооцінки щодо деяких напрямів, які будуть розписані експертами МАГАТЕ. Є шаблон робочих нотаток експертів, який дозволить станції ще на попередньому етапі зрозуміти, як потрібно діяти, на що спрямувати особливу увагу. Проводиться самооцінка на відповідність нормам МАГАТЕ, яка допоможе Запорізькій АЕС зрозуміти, в якому напрямку діяльності вона попереду, а над чим ще треба попрацювати.

 

 

Довідка: Місії OSART існують з 1982 року і спрямовані на підвищення експлуатаційної безпеки ядерних об'єктів за допомогою об'єктивної оцінки їх діяльності на підставі стандартів безпеки МАГАТЕ. Виконання пропозицій і рекомендацій команди OSART допомагає в подальшому підвищувати рівень експлуатаційної безпеки атомних станцій, а виявлені позитивні практики - сприяти підвищенню рівня безпеки в усьому світі.

версія для друку