МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Процес реконверсії вугледобувних регіонів потребує спільних дій та ініціативи на місцях

31.10.2018 | 20:04

 

 

Сьогодні, 31 жовтня, проведено робочу зустріч з питань реконверсії вугільних регіонів, організовану з ініціативи Міненерговугілля Асоціацією міст України за участі ДТЕК. Від Міненерговугілля участь у нараді взяв Генеральний директор Директорату викопних видів палива Максим Федотов.

 

Учасники обговорили низку проблемних питань, пов'язаних із закриттям шахт та наслідками їх закриття для міст вугледобувних регіонів.

 

Максим Федотов зазначив, що міністерство готує проекти концептуальних рішень щодо реструктуризації, водночас на сьогодні процес реконверсії вугільних регіонів потребує вирішення питань соціального захисту та зайнятості звільнених шахтарів.

 

Також Максим Федотов наголосив на важливості двостороннього процесу, ініціативи з боку регіонів та бажання розв’язати цю проблему, оскільки на місцях видніше, який з рецептів може спрацювати.

 

Також, на його думку, важливим для таких регіонів може бути запровадження спеціальних режимів інвестиційної діяльності в місцях закриття шахт у чотирьох областях: Донецькій, Волинській, Львівській та Луганській.

 

Учасники наради обговорили можливі сценарії на основі досвіду Німеччини, Польщі, Чехії, Румунії, зокрема запровадження податкових та інших пільг для депресивних регіонів.

 

При цьому учасники погодилися, що дуже важливо надати людям конкретний приклад успішного вирішення цієї проблеми.

 

На думку Максима Федотова, потрібен пілотний чи демонстраційний проект на конкретному підприємстві чи шахті, де будуть застосовані політики до рівня конкретного результату – появи нових робочих місць та ліквідації наслідків розміщення вугледобувних підприємств.

 

Порушення проблеми знизу, Асоціацією міст, дає надію на ефективність спільних дій для її розв'язання.

версія для друку